Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44116
Назва: Трансформація банківського сектору України в умовах глобалізації
Автори: Смерічевський, Сергій Францович
Smerichevskyi, Serhii Frantsovych
Ключові слова: монографія
банківський сектор
національна економіка
конкурентна політика
банківська конкуренція
Дата публікації: 2013
Видавництво: Донецьк "ВІК"
Бібліографічний опис: С.Ф. Смерічевський. Трансформація банківського сектору України в умовах глобалізації // колективна монографія : за ред. С.Ф. Смерічевського; кол. авт.: С.Ф. Смерічевський, О.Р. Циганов [та інш.]. - Донецьк: «ВІК», 2013. - 228 с.
Короткий огляд (реферат): У монографії розглянуто проблемні питання трансформації банківської системи України з метою надання їй світового рівня конкурентоспроможності. Досліджено еволюцію, концепції конкуренції, виявлено закономірності, які пов’язані зі зростаючим впливом на конкуренцію інновацій, системи цінностей, пріоритетів, традицій, моралі, етики її суб’єктів. Виявлено особливості, рівні, види конкуренції в банківському секторі національної економіки. Обґрунтовано концепцію удосконалення конкурентної політики в банківській системі. Основними напрямами досліджень є: державне регулювання конкурентного середовища в банківському секторі, дієвість практики захисту економічної конкуренції на банківському ринку, вплив іноземного капіталу на конкуренцію в банківській сфері. В межах концепції розроблено: методичній підхід до оцінки регіональної банківської конкуренції, методичні рекомендації щодо оцінки рівня олігополістичної конкуренції, а також цінової і нецінової банківської конкуренції. Для науковців, викладачів, аспірантів, керівників та фахівців-менеджерів банків, працівників органів виконавчої влади, а також студентів економічних спеціальностей навчальних закладів.
Опис: Розвиток України неминуче підвищує відкритість національної економіки, ступінь її інтегрованості до європейського та світового простору. Створення належної бази для набуття Україною повноправного членства в ЄС є одним з головних завдань сучасного етапу. Між тим, в умовах світової економічної кризи Україна демонструвала регрес у більшості світових рейтингів, зокрема за індексами економічної свободи і сприйняття корупції. Про гірку ситуацію дуже яскраво було продемонстровано у звіті Всесвітнього економічного форуму «Про глобальну конкурентоспроможність 2009-2010», згідно з яким Україна погіршила свій результат на 10 позицій, посівши 82 місце серед 133 країн світу. У розділі «Фінансова політика», де оцінюється ступінь розвитку фінансової системи та органів регулювання, розрив між середньосвітовим значення та індексом України становив 18,5 відсоткових пунктів. Однією з головних причин такого низького результату є незадовільна реструктуризація банківської системи.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44116
ISBN: 978-966-430-137-1
Розташовується у зібраннях:Наукові матеріали кафедри маркетингу

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Трансформація.pdf2.11 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.