Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44116
Title: Трансформація банківського сектору України в умовах глобалізації
Authors: Смерічевський, Сергій Францович
Smerichevskyi, Serhii Frantsovych
Keywords: монографія
банківський сектор
національна економіка
конкурентна політика
банківська конкуренція
Issue Date: 2013
Publisher: Донецьк "ВІК"
Citation: С.Ф. Смерічевський. Трансформація банківського сектору України в умовах глобалізації // колективна монографія : за ред. С.Ф. Смерічевського; кол. авт.: С.Ф. Смерічевський, О.Р. Циганов [та інш.]. - Донецьк: «ВІК», 2013. - 228 с.
Abstract: У монографії розглянуто проблемні питання трансформації банківської системи України з метою надання їй світового рівня конкурентоспроможності. Досліджено еволюцію, концепції конкуренції, виявлено закономірності, які пов’язані зі зростаючим впливом на конкуренцію інновацій, системи цінностей, пріоритетів, традицій, моралі, етики її суб’єктів. Виявлено особливості, рівні, види конкуренції в банківському секторі національної економіки. Обґрунтовано концепцію удосконалення конкурентної політики в банківській системі. Основними напрямами досліджень є: державне регулювання конкурентного середовища в банківському секторі, дієвість практики захисту економічної конкуренції на банківському ринку, вплив іноземного капіталу на конкуренцію в банківській сфері. В межах концепції розроблено: методичній підхід до оцінки регіональної банківської конкуренції, методичні рекомендації щодо оцінки рівня олігополістичної конкуренції, а також цінової і нецінової банківської конкуренції. Для науковців, викладачів, аспірантів, керівників та фахівців-менеджерів банків, працівників органів виконавчої влади, а також студентів економічних спеціальностей навчальних закладів.
Description: Розвиток України неминуче підвищує відкритість національної економіки, ступінь її інтегрованості до європейського та світового простору. Створення належної бази для набуття Україною повноправного членства в ЄС є одним з головних завдань сучасного етапу. Між тим, в умовах світової економічної кризи Україна демонструвала регрес у більшості світових рейтингів, зокрема за індексами економічної свободи і сприйняття корупції. Про гірку ситуацію дуже яскраво було продемонстровано у звіті Всесвітнього економічного форуму «Про глобальну конкурентоспроможність 2009-2010», згідно з яким Україна погіршила свій результат на 10 позицій, посівши 82 місце серед 133 країн світу. У розділі «Фінансова політика», де оцінюється ступінь розвитку фінансової системи та органів регулювання, розрив між середньосвітовим значення та індексом України становив 18,5 відсоткових пунктів. Однією з головних причин такого низького результату є незадовільна реструктуризація банківської системи.
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44116
ISBN: 978-966-430-137-1
Appears in Collections:Наукові матеріали кафедри маркетингу

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Трансформація.pdf2.11 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.