XІХ Міжнародна науково-методична конференція "Фізичне виховання у контексті сучасної освіти" (2024)
Permanent URI for this collection
Browse
Browsing XІХ Міжнародна науково-методична конференція "Фізичне виховання у контексті сучасної освіти" (2024) by Issue Date
Now showing 1 - 20 of 38
Results Per Page
Sort Options
- ItemВплив фізичних навантажень на розумову працездатність здобувачів вищої освіти(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Зеніна, І.В.; Качалов, О.Ю.; Бурлака, І.В.Економічне і соціальне життя в Україні відрізняється нервово-емоційним напруженням організму, малою рухливістю, можливістю виникнення конфліктних ситуацій та ін. Проблеми низького рівня здоров’я, незадовільного фізичного розвитку, що в даний час стоять перед населенням країни, стосуються і здобувачів вищої освіти.
- ItemПроведення спортивних змагань з шахів серед студентів в Україні в умовах війни(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Тигов, О.; Захарчук, І.Р.; Рибченко, О.Проведення спортивних змагань з шахів в умовах війни має певні складності та потребує спеціальних спортивних і методологічних знань. Розглянемо це на прикладі проведення чемпіонату України серед студентів 2024 року з шахів.
- ItemТехніко-тактична майстерність в боксі(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Назимок, В.В.; Гаврилова, Н.М.Бокс – мужній та дуже захоплюючий вид спорту. Він є одним з важливих засобів фізичного виховання молоді. Велика популярність боксу пояснюється його видовищністю, високим емоційним напруженням спортивної боротьби й різнобічним впливом на рухові, психічні та вольові якості людини. Бокс виховує саме ті якості, які вкрай необхідні юнакові на початку його шляху становлення як людини, особистості, фахівця.
- ItemКругове тренування в боксі(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Назимок, В. В.; Мартинов, Ю. О.Бокс – контактний вид спорту, єдиноборство, в якому спортсмени наносять один одному удари кулаками в спеціальних рукавичках. Рефері контролює бій, який триває від 3 до 12 раундів. Перемога привласнюється у випадку, якщо суперник збитий з ніг і не може піднятися протягом десяти секунд (нокаут) або якщо він отримав травму, яка не дозволяє продовжувати бій (технічний нокаут). Якщо після встановленої кількості раундів поєдинок не був припинений, то переможець визначається оцінками суддів.
- ItemВизначення психофізіологічного профілю людини, яка перебуває в умовах стресу(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Демиденко, М.О.Життя та діяльність людини в соціально-економічних умовах сучасного суспільства нерозривно пов'язана з періодичним, іноді досить тривалим та інтенсивним впливом на нього несприятливих факторів, що супроводжується виникненням, розвитком негативних емоцій, сильних переживань, а також перенапругою фізичних та психічних функцій.
- ItemВикористання можливостей аеробіки як методу подолання стресу під час війни в процесі навчання в закладах вищої освіти(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Чеховська, А.Ю.24 лютого 2022 року став найстрашнішим днем для України – Росія оголосила війну Україні. Війна забрала незліченну кількість життів та зруйнувала психіку людей. Постійний перегляд страшних новин, звуки вибухів, повітряна тривога, окуповані міста та області, страшні звістки про смерті українців: військових, мирних жителів серед яких багато маленьких дітей – все це негативно впливає на нервову систему. Щоб зберегти фізичне, а особливо психічне здоров’я, потрібно розвивати стресостійкість. Це поняття є особливо актуальним під час війни. Найбільш вразливими до негативних зовнішніх впливів, схильними до стресу є підлітки та молодь, особливо вразлива категорія – це студентська молодь.
- ItemОсобливості підготовки баскетболістів закордоном і в Україні(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Величенко, М.А.; Скидан, І.В.; Зданевич-Михайловська, В.П.Баскетбол є одним з найпопулярніших видів спорту у світі. Він має багатолітню історію розвитку та значний вплив на культурний, соціальний та економічний аспекти суспільства. Підготовка баскетболістів є ключовим елементом успішності у цьому виді спорту. У цій науковій роботі розглянемо особливості підготовки баскетболістів в Україні та закордоном, зокрема у США, де баскетбол є надзвичайно популярним та має найрозвиненішу систему підготовки.
- ItemРоль і місце особистого рухового досвіду студентів у проблемній площині фізичного виховання(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Вржесневський, Іван Іванович; Оробец, С.П.; Курисько, І.В.Розробка інноваційних моделей фізичного виховання студентської молоді у сучасних соціокультурних контекстах потребує нового осмислення ролі і місця індивідуального рухового досвіду, редуктивістський підхід до якого дається взнаки як у педагогічних концептуалізаціях цієї проблеми на мета теоретичному рівні, так і у суто емпіричних експлікаціях спортивних наук. Інноваційні практики фізичного виховання із застосуванням сучасних інформаційних технологій потребують застосування міждисциплінарного підходу в осмисленні функціонального потенціалу індивідуального рухового досвіду. Його звуження до другорядного чинника у процесі фізичного виховання і у моделі підготовки фахівців в рамках університетської освіти знижує ефективність педагогічного процесу в окресленому проблемному полі. У роботі запропоновано авторське осмислення репрезентації індивідуального рухового досвіду в практиках фізичного виховання студентства, які мають інноваційний характер, адже пропонується їх моделювання у комунікативному просторі фізичного виховання, де водночас відбувається суб’єктивне накопичення індивідуального рухового досвіду і комунікаційне виведення його у інтерсуб’єктивну площину у формуванні креативного ставлення студентів до регулярних фізичних навантажень в інноваційних практиках фізичного виховання. Значущість взаємодії психофізіологічних, педагогічних та антропологічних чинників особистого рухового досвіду визначається через різні форми самоаналізу та колективного аналізу фізичних зусиль з урахуванням специфіки рольової реальності у педагогічних практиках фізичного виховання.
- ItemПедагогічний базіс викладача фізичного виховання у контексті професійного самовдосконалення(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Вржесневський, Іван Іванович; Орленко, Наталія Анатоліївна; Величенко, Микола АнатолійовичРозвиток суспільства на сучасному етапі характеризується створенням особливого техногенного середовища проживання у якому людина з дитинства звикає нехтувати інтересами своєї тілесності на поталу когнітивним, соціальним та побутовим аспектам. У системі координат між реальним життям, віртуальним життям та бажаним життям – «бажання» та віртуальне стають все ближче один до одного (майже поруч), в той час як «реальне» витісняється на задній план свідомості. В умовах трансформацій, що відбуваються в соціумі та свідомості людини, навчальну дисципліну «Фізичне виховання» можна вважати ретранслятором впливів фізичної культури у педагогічній площині. Треба додати, що у процесі фізичного виховання викладач (іноді навіть не замислюючись щодо наслідків) вторгається до особистого сприйняття тілесності, та психіки людини не менш ніж лікар або психолог. Усі люди сприймають своє фізичне тіло як щось дуже інтимне, особисте, те, що не варто виставляти на загальний розсуд. Тож і відповідальність викладача за результат навчальної роботи є досить вагомою.
- ItemДисбаланс двох найбільших ендокринних органів людини, як причина появи системного запалення та більшості хвороб(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Саламаха, О.Є.; Обезюк, Т.К.; Кузьменко, Н.В.Всі звикли до класичного визначення ендокринної системи, яка за допомогою гормонів регулює діяльність всіх органів та систем організму людини. До класичної ендокринної системи відносять гіпоталамус, гіпофіз, епіфіз, щитоподібну, паращитоподібну, надниркові, передміхурову та підшлункову залози, а також тимус, сім’яники та яєчники. Всі ці органи секретують у кров та лімфу гормони, які є речовинами з дуже високою біологічною активністю, й за допомогою яких і відбувається регулювання основних органів та систем людини.
- ItemПрактичні аспекти покращення якості пульмонологічної реабілітації хворих на хронічні обструктивні захворювання легень (хозл)(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Хіміч, І.Ю.; Латенко, С.Б.; Парахонько, В.М.Хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ) – важлива медична, соціальна та економічна проблема для всієї світової спільноти, у тому числі для України, що на сьогодні ускладнюється несвоєчасним виявленням цих захворювань та неефективним лікуванням і відновленням хворих. Практичне застосування комплексної пульмонологічної реабілітітації, на основі доказового підходу та рекомендацій NICE покращує переносимість фізичних навантажень, зменшує інтенсивність відчуття задишки, покращує якість життя, зменшує тривогу та депресію, сприяє кращій соціальній адаптації хворих.
- ItemМетоди і засоби фізичної підготовки студентів скелелазів початкового та середнього рівнів підготовки(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Михайленко, В.М.; Журавльов, С.О.; Мартинов, Ю.О.Скелелазіння – це екстремальний вид спорту і активного відпочинку, до якого за дуже короткий строк залучилось великий контингент населення, у тому числі і юних скелелазів, особливості фізичного розвитку яких залежать від їх генетичних завдатків, фізичної тренованості і маси тіла. Важливим чинником, що впливає на стан здоров'я студентської молоді, є спосіб життя, причому його, як правило, визначає те середовище, в котрому молода людина росте і розвивається. Фізичні вправи при цьому також роблять сприятливий вплив на організм, але тільки у тому випадку, якщо дотримується правильний режим дня. За останній час на світовій і Європейській першості підвищився рівень спортивних досягнень. Проте без знання методів і засобів розвитку рухових якостей, уміння раціонально застосовувати їх на практиці c обліком рівня фізичної, спеціальної і технічної підготовленості що займаються неможливо досягти високих результатів. Фізичні вправи при цьому також роблять сприятливий вплив на організм, але тільки у тому випадку, якщо дотримується правильний режим дня. За останній час на світовій і Європейській першості підвищився рівень спортивних досягнень. Проте без знання методів і засобів розвитку рухових якостей, уміння раціонально застосовувати їх на практиці c обліком рівня фізичної, спеціальної і технічної підготовленості що займаються неможливо досягти високих результатів. Засобами спеціальної фізичної підготовки скелелазів є вправи даного виду спорту і спеціальні підготовчі вправи.
- ItemВплив негативних факторів на здоров'я здобувачів вищої освіти(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Гаврилова, Н.М.; Прус, Н.М.; Ускова, С.М.Форма дистанційного навчання виникла в останні роки як запит на реалії сьогоднішнього часу. Особливо активно дистанційне навчання почало входити в ужиток у зв’язку з інтенсивною комп’ютеризацією повсякденного життя. Одні з перших дистанційні курси запропонували західні вищі навчальні заклади. Передбачалося, що здобувачу вищої освіти, який бажає освоїти цікавий навчальний курс, не обов’язково їхати за кордон, а можна здійснювати навчання, сидячи вдома з чашкою чаю перед комп’ютером і виконуючи поставлені завдання.
- ItemDevelopment of physical qualities of second-year students by means of introducing outdoor games during football classes at the national technical university of Ukraine “Igor Sikorsky Kiev polytechnic institute”(National Aviation University, 2024-06-13) Havrylova, N.; Mokhunko, O.; Гаврилова, Н.; Мохунько, О.Game is a historically established social phenomenon, an independent type of activity characteristic of humans. A game can be a means of self-knowledge, entertainment, recreation, a means of physical and general social education, and a means of sports. Outdoor play is a meaningful activity aimed at achieving specific motor tasks in rapidly changing conditions. It reveals the creative initiative of the player, expressed in a variety of actions, coordinated with collective actions. Game activity objectively combines two very important factors: on the one hand, it is inclusion in practical activities, physical development, and on the other hand, moral and aesthetic satisfaction from this activity. All this ultimately contributes to the education of the individual as a whole. Thus, the game is one of the complex means of physical education. The game promotes all-round development: physical, mental, mental. Almost every game involves running, jumping, throwing, and balance exercises. Games develop basic physical qualities, such as strength, speed, endurance, and improve a wide variety of motor skills. The importance of outdoor games in developing physical qualities: speed, agility, strength, endurance, flexibility. Games instill in those involved feelings of solidarity, camaraderie and responsibility for each other’s actions. Play is an extremely valuable way to engage students in physical activity.
- ItemВиховання морально-вольових якостей у здобувачів вищої освіти засобами і методами фізичного виховання(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Михайленко, В.М.; Мартинов, Ю.О.; Сога, С.М.Фізичне виховання у вищому навчальному закладі є невід'ємною частиною формування загальної і професійної культури особистості сучасного фахівця, системи гуманітарного виховання студентів. Як навчальна дисципліна, обов'язкова для всіх спеціальностей, воно є також засобом формування всебічно розвиненої особистості, оптимізації фізичного і фізіологічного стану студентів у процесі професійної підготовки.
- ItemЗастосування фітнес-йоги для навчання стресостійкості в закладах вищої освіти(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Воловик, Н.І.; Підвальна, О.В.У сучасному суспільстві молодь стикається з численними проблемами, пов’язаними з їхнім психічним здоров’ям та благополуччям, ситуація, яка погіршилася пандемією COVID-19, а особливо загострилася з початком війни Росії проти України. Здобувачі вищої освіти зазнають стрес, тиск через високі навчальні вимоги, очікування від батьків та суспільства загалом. Нещодавнє дослідження показало, що психічне здоров’я серед підлітків та молодих людей погіршується протягом останніх трьох десятиліть на основі національного дослідження в Норвегії. Стрес погіршує навчання. Загально відомо, що від того наскільки людина може долати стрес або запобігати йому залежить її емоційна та мотиваційна сфера. Погані навички стрес-менеджменту можуть бути основою проблем з ментальним та фізичним здоров’ям та погіршення благополуччя.
- ItemНариси з історії шахів у світі та Україні-Русі(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Захарчук, І.Р.; Сулипа, О.Зараз не треба доводити, що шахи не просто гра, а величезний пласт культури народу. І тому дуже дивно, що шахова культура залишається однією з найбільш маловивчених сторінок стародавньої культури України-Русі. Хоча те, що шахи відомі з древніх часів, лише на теренах нашої держави шахи були відомі більше тисячі років, ще з тих часів і на протязі всього часу вони заслуговують детального розгляду та дослідження.
- ItemRecreational swimming and its impact on the health of student youth(National Aviation University, 2024-06-13) Dakal, N.; Smirnov, K.; Cherevychko, O.; Дакал, Н.; Смірнов, К.; Черевичко, О.Among the various directions of improving the health and quality of life of young people and, especially, students, swimming lessons stand out. The variety of opportunities for swimming, its recreational and recreational value makes this sport one of the most popular among students. International health organizations, medical societies in their recommendations declare swimming as one of the safest and most useful types of rehabilitation and recreation.
- ItemАналіз стресових та пост стресових станів студентської молоді під час негативних впливів антропогенного характеру(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Бобр, Володимир Іванович; Ракитіна, Тетяна ІванівнаЖиття в умовах певних катаклізмів, невизначеності, порушення стереотипів суспільної поведінки суттєво підвищує рівень тривоги, неспокою, страхів за майбутнє людини, родини, держави. Виклики та ризики в сучасному українському суспільстві розповсюджуються не тільки на всіх мешканців України, але й на такий специфічний соціум, як студентська молодь.
- ItemТривожність футболістів у спортивних змаганнях(Національний авіаційний університет, 2024-06-13) Романюк, М. В.Одним із ключових напрямків у спорті вищих досягнень є виявлення та розвиток талантів, що має свої особливості на кожному етапі підготовки. Цей процес супроводжується високим тиском, при якому пріоритет надається досягненню успішних результатів, часто на шкоду всебічному розвитку юних спортсменів. Особливо це помітно у спортивних іграх, зокрема у футболі. Молоді спортсмени під час змагань часто зіштовхуються з внутрішніми та міжособистісними викликами, такими як страх невдачі, ризик виключення з команди, тиск з боку тренерів, батьків та однолітків, що може негативно впливати на їх психосоціальний розвиток. Наприклад, середовища з високим рівнем конкуренції в спорті асоціюються з антисоціальною поведінкою, низькою самооцінкою, стресом, вигоранням, травмами та відмовою від участі у спорті серед молоді. Міжнародні дослідження показують, що не більше третини молодих футболістів переходять до професійних змагань серед дорослих. Це підкреслює необхідність кращого розуміння психологічного стану спортсменів та взаємин між партнерами, які впливають на їх розвиток. Одним із ключових психологічних параметрів для розвитку та вдосконалення є самовпевненість, яка взаємопов'язана з багатьма іншими параметрами особистості спортсмена.