erNAU - Electronic Institutional Repository of the National Aviation University of Ukraine.

Ласкаво просимо на сторінки Інституційного репозитарію Національного авіаційного університету! Наш електронний архів накопичує, зберігає та забезпечує безкоштовний довготривалий доступ до електронних версій наукових видань, науково-методичних та навчальних матеріалів, створених науковими співробітниками, аспірантами та студентами НАУ.

Інструкція щодо самоархівування авторських робіт в Інституційному репозитарії НАУ.

Положення про Інституційний репозитарій НАУ.

Електроні заявки щодо роботи з інституційним репозитарієм НАУ

Photo by @inspiredimages
 

Recent Submissions

Item
Підвищення екологічної безепеки міських автотранспортних мереж
(Державний університет "Київський авіаційний інститут", 2024-12) Дейнека Павло Леонідович
Кваліфікаційна робота присвячена аналізу впливу викидів двигунів на стан атмосферного повітря. В умовах сьогодення автомобільні двигуни стають найбільш значним джерелом забруднення атмосферного повітря, особливо великих міст. Транспортна мережа магістральних вулиць є надзвичайно розгалуженою, з інтенсивними транспортними потоками. Це створює умови для забруднення повітря викидами автотранспорту в зонах житлової забудови, а отже має негативний вплив на стан здоров’я населення. З огляду на це, проблема зменшення негативного впливу автомобільних двигунів на довкілля залишається актуальною. Завдання наукової роботи - вивчення видів двигунів, що використовується автотранспортом та аналіз вихлопних газів; дослідження транспортної мережі та стану виробництва; аналіз впливу автотранспорту на стан атмосферного повітря . Методика дослідження – порівняння, оцінювання, аналіз, синтез, узагальнення.
Item
Аналіз стану лісів з використанням геоінформаційних технологій ( на прикладі Київської області )
(Державний університет "Київський авіаційний інститут", 2024-12) Джулай Богдан Русланович
В кваліфікаційній роботі описано за допомогою яких інструментів ДЗЗ, можна спростити екологічних аналіз змін екосистем. Метою моєї роботи було дослідження зміни стану лісів Київської області за допомогою інструментів ДЗЗ, було досліджено зміни лісів а також основні причини їх деградації, було встановлено через що деградують ліси Київської їхня площа. а також описані основні проблеми та варіанти їх вирішення.
Item
Аналіз стану природно-територіального комплексу Великодимерської громади в умовах війни
(Державний університет "Київський авіаційний інститут", 2024-12) Гончаренко Єлизавета Ігорівна
В кваліфікаційній роботі описано аналіз природно-територіального комплексу (ПТК) Великодимерської громади в умовах війни. Мета дослідження – провести всебічний аналіз стану природно-територіального комплексу Великодимерської громади в умовах воєнних дій і розробити рекомендації щодо його відновлення. Досліджено географічне положення Великодимерської громади та основні природно-географічні характеристики території, демографічні зміни, спричинені війною, та їхній вплив на ПТК. Розроблено рекомендації щодо відновлення природно-територіального комплексу після війни, включаючи розмінування та відновлення економічної діяльності.
Item
Оцінка екологічності та ефективності двигунів різного типу та перспективи їх використання
(Державний університет "Київський авіаційний інститут", 2024-12) Горбаченко Владислав Володимирович
Кваліфікаційна робота присвячена дослідженню екологічності та продуктивності двигунів для покращення енергозбереження. Об’єкт: Порівняння типів двигунів за екологічністю та ефективністю. Предмет: Вплив двигунів на довкілля та енергоефективність. Методи: Аналіз літератури, порівняння характеристик, статистичний аналіз викидів, моделювання впливу нових технологій.
Item
Оцінка вразливості до кліматичних змін рослинних асоціацій Українських Карпат
(Державний університет "Київський авіаційний інститут", 2024-12) Гордіна Ксенія Володимирівна
Кваліфікаційна робота присвячена дослідженню екосистеми Українських Карпат, зокрема їхніх рослинних асоціацій, що знаходяться під впливом кліматичних змін, які зумовлюють зміну біорізноманіття, структури та функціональності природних угруповань. Мета роботи: проведення комплексної оцінки вразливості екосистем та соціально-економічних систем Українських Карпат до кліматичних змін, а також визначення адаптаційних заходів для підвищення стійкості регіону. Методи дослідження: теоретичний аналіз, математичне моделювання, геоінформаційний аналіз (гіс), емпіричний аналіз, кліматологічне моделювання, польові дослідження. Результати магістерської роботи рекомендується використовувати під час проведення наукових досліджень та в практичній діяльності фахівців-екологів.