Геоінформаційна система аналізу і візуалізації даних трекінгу джерел поповнення енергії
No Thumbnail Available
Date
2022-11
Authors
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Національний авіаційний університет
Abstract
Люди завжди приділяли особливу увагу ремеслу навігації, так як одним з перших необхідних дій для поповнення ресурсів та й існування загалом було дослідження нових територій, спочатку локально, але потім перетікаючи в більш глобальний масштаб. Часом це здійснювалось з цікавості, часом з необхідності, але в результаті відкривання нових земель вело до розповсюдження та змішування культур та відкривало нові горизонти й можливості для взаємодії та обміну досвідом багатьох народів та цивілізацій. Люди покращували способи орієнтування та пошуку потрібного місця призначення. До способів орієнтування по «поверхневим» природним чинникам, як от положення зір на нічному небі чи сторона росту моху на стовбурі дерева, додаються нові, в тому числі й з використанням штучних інструментів, створених людиною. Ці інструменти, такі як найпростіші компаси та мапи, що в тандемі дають непогану систему навігації, пройшли довгий шлях відточування точності використання, способів створення та з часом зазнали сильної модернізації. Тепер, завдяки електроніці сучасна навігація майже повністю перейшла в цифровий вигляд, а враховуючи також Інтернет, яким охоплена велика частина Земної кулі, синхронізація та передача даних, які потрібні для орієнтування по тих чи інших критеріях, будь то звичайна мапа автомобільних доріг чи аналітично вивірена мапа споживачів певних товарів вжитку, для маркетологів здійснюється майже миттєво, а можливості такого орієнтування доступні навіть рядовому користувачеві. Важливу роль в цифровій навігації відіграє спеціальне програмне забезпечення, яке орієнтоване на відповідне оброблення та зручне подання користувачеві географічної інформації різного типу й призначення – GIS (Geographic Information System, ГІС – геоінформаційна система).
Даний дипломний проєкт виконується з метою створення власної ГІС, що орієнтована на пошук підходящого джерела поповнення енергії на основі даних трекінгу для певного споживача електроенергії, наприклад електромобілю. ГІС зможе зекономити кінцевому користувачеві багато часу, нервів, та, що головне – лаконічно надати потрібну інформацію про найближче від користувача сумісне джерело для підзарядки електромобіля.
Description
Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021р. №311/од «Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету». Керівник проекту: Халімон Н. Ф.
Keywords
дипломна робота, джерела поповнення енергії, трекінг, концептуальна модель, візуалізація, зарядна станція