Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53405
Название: Збереження культурної спадщини та музеєфікація пам’ятних місць Тараса Григоровича Шевченка
Авторы: Карпов, Віктор Васильович
Ключевые слова: Тарас Шевченко
музей
музеєфікація
музейний предмет
культурна спадщина
пам'ятні місця
Дата публикации: 2014
Библиографическое описание: Карпов В.В. Збереження культурної спадщини та музеєфікація пам’ятних місць Тараса Григоровича Шевченка // Всеукраїнська наук.-практ. конф. "Феномен Тараса Шевченка: лінгвістичний, історичний і мистецтвознавчий аспекти". Зб. матеріалів. - К.: НАКККІМ, 2014. - С.81-84.
Краткий осмотр (реферат): Питання збереження пам’яті про видатного сина України постало відразу по його смерті 10 березня 1861 р. і ця робота продовжувалася надзвичайно тривало у часі. Після смерті Т.Г.Шевченка його друзі та шанувальники доклали зусиль аби зберегти його особисті творчі доробки та персональні речі. У час російської імперської державності меморіальні пам’ятки про життя та творчість Великого Кобзаря не музеєфікувалися, а зібрані особисті речі зберігалися у шанувальників його творчості та у приватних колекціях. У радянський період, у час розквіту української культури в 20-х роках ХХ століття постає питання про створення державного музею Тараса Шевченка. Цей процес продовжився у 30-ті роки та завершився утворенням у 1949 році музею Т.Г.Шевченка у Києві. У другій половині ХХ століття процес музеєфікації меморіальних та пам’ятних місць набирає сили. Особлива увага цій роботі була приділена у період державної незалежності України.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53405
Располагается в коллекциях:Статті кафедри комп'ютерних технологій дизайну і графіки

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Шевченко конференц.pdf390.21 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.