Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51672
Title: Національні особливості системи освіти у Фінляндії
Authors: Анпілогова, Тетяна Володимирівна
Keywords: освіта
система
національні особливості
Фінляндія
навчання
PBT/L
PISA
Issue Date: Apr-2021
Publisher: Талком, Київ
Citation: Анпілогова Т.В. Національні особливості системи освіти у Фінляндії /Т.В. Анпілогова// Національна ідентичність в мові і культурі: збірник наукових праць / за заг. ред. О.Г. Шостак. - К.: Талком, 2021. – с.141-146
Abstract: Незважаючи на заклики до реформи освіти в міжнародному масштабі, в освітній системі багато чого не змінюється чи не робиться. Багато приватних та державних шкіл працюють за тими самими застарілими системами. Багатьом людям відомий стереотип працьовитості, запам’ятовування, трудової етики тощо, притаманний таким країнам, як Китай, Сингапур та Японія. Вони займають перше місце в математиці та науці за даними програми міжнародного оцінювання студентів (PISA), яка регулярно публікує звіти. Міжнародне дослідження якості освіти PISA, що майже 20 років тому започаткувала Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), є одним із найавторитетніших джерел інформації про середню освіту у світі. На сьогодні в дослідженні беруть участь понад 80 країн / економік. Їхні урядовці довіряють результатам PISA і використовують їх для прийняття обґрунтованих політичних рішень у галузі освіти. Україна долучилася до PISA в 2018 р. Звіти представляють детальну інформацію про результати навчальних досягнень 15-річних підлітків у таких галузях, як читання, математика та природничо-наукові дисципліни, а також про ті чинники, від яких залежить рівень читацької, математичної та природничо-наукової грамотності учнів / студентів. Відповідно до цих результатів, Україна опинилася посередині списку.
Description: Література 1. PISA оголосило результати оцінювання знань школярів URL/https://www.auc.org.ua/novyna/pisa-ogolosylo-rezultaty-ocinyuvannya-znan-shkolyariv (дата звернення: 08.02.2021) 2. Вчитися і бути щасливими – про що свідчать результати PISA Фінляндії URL/https://nus.org.ua/articles/vchytysya-i-buty-shhaslyvymy-rezultaty-pisa-finlyandiyi/(дата звернення: 08.02.2021) 3. Is this Finnish school the perfect design? URL/https://www.weforum.org/agenda/2017/10/why-finland-is-tearing-down-walls-in-schools/ (дата звернення: 08.02.2021)
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51672
ISBN: 978-617-8016-02-9
Appears in Collections:Національна ідентичність в мові і культурі. ХІV Міжнародна конференція

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Anpilogova.pdf224.92 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.