Навчальні посібники викладачів кафедри підтримання льотної придатності повітряних суден
Permanent URI for this collection
Browse
Browsing Навчальні посібники викладачів кафедри підтримання льотної придатності повітряних суден by Issue Date
Now showing 1 - 9 of 9
Results Per Page
Sort Options
- ItemОснови теорії надійності повітряних суден та авіаційних двигунів(Національний авіаційний університет, 2004) Бурлаков, В.І.; Лєнков, С.В.; Салімов, Р.М.Зростання ролі надійності технічних систем у забезпеченні безпеки польотів повітряних суден (ПС) привертає особливу увагу вітчизняних та зарубіжних дослідників до проблеми забезпечення надійності виробів авіаційної техніки (АТ) та комплексного ії вирішення на різноманітних етапах життєвого циклу виробів. Ускладнення конструкцій виробів і систем АТ, збільшення виконуваних ними функцій, автоматизація управління і функціонування складних авіаційних систем, застосування більш навантажених режимів роботи виробів істотно загострили проблему забезпечення безпеки та регулярпості польотів. рівень яких у значній мірі визпачається надійністю систем ПС. Низька надійність систем ПС призводить до збитків, які пов`язані з витратами на запасні частини, ремонтне устаткування, простоєм об`єктів у непрацездатному стані, утримання технічного персоналу тощо.
- ItemТипові технологічні процеси відновлення авіаційної техніки(Національний авіаційний університет, 2008) Кудрін, А.П.; Волосович, Г.А.; Лубяний, В.В.; Хижко, В.Д.; Зайвенко, Г.М.Типізація технологічних процесів - це напрям науково-технічної діяльності з розробки створення та застосування типових технологічних процесів (ТП). Вона полягає в класифікації ТП обробки і відновлення деталей та вирішенні всіх техніко-економічних задач, що виникають у виробничому комплексі. Комплексне вирішення техніко-економічних задач здійснюється на основі всебічного вивчення ТП, включаючи розгляд плану обробки, устаткування, інструмента, режимів, участі робітника, визначення часу обробки і т.ін.
- ItemАвтоматизація і механізація технологічних процесів ремонту авіаційної техніки(Національний авіаційний університет, 2008) Духота, О.І.; Хижко, В.Д.; Маленко, В.І.; Волосович, Г.А.Сучасний розвиток промислового виробництва характеризується постійним зростанням обсягу продукції, шо випускається, ростом складності машин, приладів і обладнання, підвищенням вимог до якості продукції та продуктивності праці. У виробництво впроваджуються нові прогресивні матеріали і технологічні процеси, обробка і виконання яких відповідно потребує значних трудовитрат і жорсткого дотримання встановлених режимів. Технічне вдосконалення виробництва на основі широкого впровадження засобів механізації та автоматизації технологічних процесів забезпечує прискорення росту продуктивності праці, сприяє зниженню собівартості і підвищенню якості продукції. Найбільший ефект у цьому напрямку досягається при масовому та багатосерійному виробництві за великої програми і сталої номенклатури продукції, шо випускається.
- ItemЕксплуатація авіаційної техніки(Національний авіаційний університет, 2011) Дмитрієв, С.О.; Тугарінов, О.С.; Докучаєв, В.Г.; Молодцов, М.Ф.Запропонований навчальний посібник відповідає навчальній протрамі дисципліни «Експлуатація авіаційної техніки», яка тісно пов'язана з дисципліною «Збереження льотної прідатності повітряних суден». У життєвому циклі повітряного судна (ПС), як і іншої машини, починаючи від його побудови і до списання після відпрацювання призначеного ресурсу, значна частина часу відводиться на стадію експлуатації. Тільки на ній ПС виконує функції, для яких воно призначено, проявляє закладені в ньому при створенні потенційні можливості, а також конструктивно-експлуатаційні властивості. Тільки в процесі експлуатації ПС відшкодовуються всі ті витрати, які пов'язані з його створенням. Експлуатація ПС є складним динамічним процесом, який містить низку взаємозв'язаних функціональних процесів, серед яких: процеси льотної, технічної, комерційної, аеродромної експлуатації, управління повітряним рухом та ін.
- ItemЛюдський фактор при технічному обслуговуванні авіаційної техніки(Національний авіаційний університет, 2011) Дмитрієв, С.О.; Бурлаков, В.І.; Салімов, Р.М.; Пучков, Ю.П.; Попов, О.В.На сучасному етапі глибоких економічних і соціокультурних трансформацій суспільства одним зі стратегічних завдань розвитку нашої держави є виховання молодого покоління в дусі справжнього патріотизму, коли б нова генерації українців могла взяти на себе відповідальність за долю і майбутнє вітчизняної цивільної авіації (ЦА), а також була готова до ефективної професійної діяльності, продуктивної соціальної взаємодії, розкриття творчого особистісного потенціалу. Виходячи з цього, авторський колектив зробив спробу створити навчальний посібник, в якому матеріал: - професійно спрямований - допомагає майбутнім інженерам відшукати власний шлях для реалізації себе у сфері професійної взаємодії і зростання, розкрити всі їхні приховані можливості, виховує в них упевненість, віру в свої сили; -науковий - розкриває перед студентами простір наукових досліджень, спонукає їх до дослідницької роботи; - актуальннй - пов`язує навчальний матеріал із сучасними потребами ЦА та проблемами забезпечення безпеки польотів (БП); - сучасний - теоретичний матеріал доповнюється практичними результатами, відповідає вимогам ІСАО та міжнародним стандартам у галузі людського фактора, адаптований до сучасних умов і специфіки викладання у технічних ВНЗ.
- ItemAviation fundamentals(LLC Center of Information Technologies, 2012) Zhuravlyova, L.A.Aviation is the design, development, production, operation, and use or aircraft, especially heavier-than—air aircraft. Aviation is derived from "avis" - the Latin word for “bird". No other mode of transportation has had greater impact on the world than aviation. None has so changed the economic, political, and social traditions of the world in such a short period of time. The phenomenal growth of the aerospace industry, the rapid expansion of commercial air travel, the tremendous influence of aviation on military concepts and international affairs, all have had inescapable and overwhelming effects on day-to-day living.
- ItemРемонт технологічного обладнання компресорних станцій(Національний авіаційний університет, 2015) Кудрін, А.П.; Духота, О.І.; Флюнт, Р.О.; Осіпов, М.О.; Хімко, А.М.Газотранспортна система України є однією з найбільших потужних систем, яка забезпечує транспортування і постачання природного газу як для власних потреб, так і для потреб багатьох країн Європи. Незважаючи на світову тенденцію до впровадження енергозберігаючих технологій і обладнання як у промисловості, так і в побуті, природний газ залишається одним з основних енергоносіїв. У зв'язку з цим газотранспортна система постійно розвивається, збільшується мережа магістральних газопроводів, модернізуються і вводяться в експлуатацію нові компресорні станції, збільшується парк технологічного обладнання компресорних станцій (КС), уводяться в експлуатацію устатковання нового покоління.
- ItemЛюдський фактор у системі збереження льотної придатності авіаційної техніки(Національний авіаційний університет, 2018) Бурлаков, В.І.; Пучков, Ю.П.; Попов, О.В.; Попов, Д.В.Важливу роль у забезпеченні льотної придатності (ЛП) повітряних суден (ПС) та подальшого підвищення рівня безпеки польотів (БП) відіграє інженерно-авіаційна служба (ІАС). Нині значного розвитку та практичного застосування набули нові методи та засоби діагностування ПС; удосконалюються методи і форми організації технічної експлуатації (ТЕ), успішно діють у низці експлуатаційних підприємств діагностувальні групи; проводять роботи зі створення та вдосконалення автоматизованих систем керування процесами ТЕ ПС. Однак якість технічної експлуатації більшою мірою визначається властивостями персоналу. З ускладненням конструкції авіаційної техніки (АТ) інтенсифікацією виробничих процесів якість роботи інженерно-технічного складу (ІТС) залежить від психологічних властивостей людини,особливо в тих видах виробничої діяльності, де помилка працівника (зумовлена нестійкістю уваги, невмінням швидно приймати правильні рішення) призводитъ до тяжких наслідків або значного економічного збитку.
- ItemПідтримання льотної придатності повітряних суден (ICAO Doc. 9760)(Національний авіаційний університет, 2022) Дмитрієв, С.О.; Попов, О.В.; Максимов, В.О.; Духота, О.І.; Євсюков, Є.Ю.Дисципліна «Підтримання льотної придатності повітряних суден (ІСАО Пос. 9760» є завершальною з циклу дисциплін, присвячених питанням експлуатації ПС. Експлуатація ПС - складний динамічний процес, що складається з ланцюга взаємопов'язаних функціональних складових, який передбачає: льотну, комерційну, аеродромну експлуатацію, ТО, керування повітряним рухом та багато іншого.