Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/66063
Title: Програмний модуль перевірки сайтів на автентичність
Authors: Рожок, Сергій Миколайович
Keywords: дипломна робота
кібербезпека
ецп
автентичність
документообіг
парсинг
Issue Date: Dec-2024
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Рожок С.М. Програмний модуль перевірки сайтів на автентичність. - Дипломна робота на здобуття ступеня магістра спеціальності «Кібербезпека та захист інформації», «Безпека інформаційних і комунікаційних систем». - Київ, 2024. – 93 с.
Abstract: Сучасна цифрова трансформація та перехід на безпаперовий документообіг створили численні переваги для організацій та користувачів, але й привели до необхідності вирішення нових викликів у сфері аутентифікації та безпеки документів. Із збільшенням обсягу цифрових даних, що обробляються в режимі онлайн, зростає потреба у надійних методах перевірки автентичності документів, що опубліковані на сайтах, на які накладено електронний цифровий підпис/кваліфікований електронний підпис (ЕЦП/КЕП), а також верифікації відповідності цифрових копій їхнім оригіналам. Ця тема є особливо актуальною, зважаючи на підвищення частоти підробок документів, фальшивих цифрових підписів та інших кіберзагроз, що загрожують як користувачам, так і організаціям. Електронний цифровий підпис (ЕЦП) є одним із найпоширеніших способів підтвердження автентичності цифрових документів, забезпечуючи захист від фальсифікації та внесення змін після підписання. Проте в умовах стрімкого розвитку технологій та вдосконалення методів підробок ЕЦП стикається з численними викликами. Зокрема, методи криптографічного аналізу, застосування підроблених сертифікатів і фальшивих підписів створюють серйозні загрози для довіри до електронного документообігу. Це спричиняє необхідність вдосконалення механізмів перевірки автентичності підписаних документів та забезпечення надійності ЕЦП у захисті даних. Окрім перевірки підписів, існує проблема порівняння цифрових копій з оригіналами документів, яка є невід'ємною складовою процесу аутентифікації. В сучасному електронному середовищі документи можуть неодноразово копіюватися, поширюватися та редагуватися, що створює ризики втрати автентичності та зміни їхнього змісту. Оскільки правові та бізнесові рішення часто приймаються на основі аналізу цифрових документів, необхідність підтвердження відповідності цифрових копій їхнім оригіналам набуває ключової значущості.
Description: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету". Керівник проекту: к.т.н., доцент, Гулак Наталія Костянтинівна.
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/66063
Appears in Collections:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри кібербезпеки

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
ФКНТ_КВ_125_1_Рожок_СМ.pdfДипломна робота магістра4.37 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.