Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/65012
Назва: Система автоматичного розпізнавання об'єктів для БПЛА на основі комп'ютерного зору
Автори: Стеценко, Наталія Сергіївна
Ключові слова: кваліфікаційна робота
навігація БПЛА
розпізнавання об'єктів
комп'ютерний зір
уникнення перешкод
режим польоту
точність посадки
Дата публікації: 12-чер-2024
Видавництво: Національний авіаційний університет
Бібліографічний опис: Стеценко Н.С. Система автоматичного розпізнавання об'єктів для БПЛА на основі комп'ютерного зору. Кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня Бакалавр за спеціальністю 151 Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології. - Національний авіаційний університет. - Київ, 2024. - 57 с.
Короткий огляд (реферат): Останнім часом безпілотні літальні апарати (БПЛА) або дрони стали повсюдною та невід’ємною частиною нашого суспільства. Вони з’являються у великій різноманітності в численних застосуваннях для економічних, комерційних, розважальних, військових і академічних цілей. У військовій сфері БПЛА пропонують навігацію, безпечний зв’язок і розвідку. Крім того, вони використовуються в мобільних периферійних обчисленнях, стільниковому зв’язку, доставці пакетів, інтелектуальній охороні здоров’я, інтелектуальних транспортних системах, місіях відеоспостереження, точному землеробстві, перевірці ліній електропередач, дистанция зондуванні, пошуку та порятунку та виконанні операцій з надання допомоги в умовах стихійного лиха. БПЛА мають можливість отримати доступ до віддалених або небезпечних районів, сприяти моніторингу навколишнього середовища та знімати зображення з високою роздільною здатністю. Ці літаючі об’єкти корисні для моніторингу, оскільки вони долають обмеження в обмеженому доступі, динамічному, жорсткому та складному середовищі. Крім того, вони скорочують робочу силу та час, необхідні для огляду, перевірки та відбору зразків на землі, забезпечують уникнення зіткнень і швидке зближення для досягнення цілей, а також пропонують більше часу для запланованих управлінських операцій. Однак існує кілька критичних обмежень щодо конструкції, розгортання та продуктивності БПЛА. Деякі з них мають обмежений час польоту, обмежену автономність, меншу мобільність і обмежений термін служби батареї. Суворі погодні умови та навколишнє середовище також обмежують продуктивність БПЛА. Обмежений час місії через низький час роботи батареї, суворі атмосферні умови та проблеми з точністю датчиків. БПЛА можуть відвідувати регіони лиха, небезпечні для пілотованих дій у разі техногенних або екологічних катастроф, таких як терористичні атаки, цунамі та повені. Енергетика, телекомунікаційна інфраструктура, водопостачання та транспорт є вразливими до цих лих. БПЛА, оснащені датчиками, радарами та камерами високої роздільної здатності, можуть допомогти рятувальним командам ВИНИТИ пошкодження, розпочати термінові заходи з відновлення та відновлення постачання, включаючи пілотовані вертольоти першої допомоги та медичні аптечки. БПЛА можуть допомогти з оцінкою катастрофи, сигналізацією про катастрофу та виявленням профілактичних заходів у режимі реального часу. Невелика кількість безпілотників, оснащених протипожежним обладнанням, може спостерігати, аналізувати та відстежувати будь-який регіон у разі лісової пожежі, не ставлячи під загрозу життя людей. У результаті БПЛА можуть допомогти з спостереженням у реальному часі за великим регіоном, не ставлячи під загрозу безпеку будь-кого, хто бере участь.
Опис: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. № 311/од " Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету". Керівник роботи: к.т.н., доцент кафедри аерокосмічних систем управління, Кирпач Людмила Андріївна.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/65012
Розташовується у зібраннях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри аерокосмічних систем управління

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ФАЕТ 2024 151 Стеценко Наталія Сергіївна.pdfкваліфікаційна робота з пояснювальною запискою1.12 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.