Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/64952
Назва: Логічний блок системи автономного керування наземної роботизованої системи
Автори: Романовська, Альона Андріївна
Ключові слова: кваліфікаційна робота
колісна роботизована система
датчики дистанційного керування
ультразвуковий далекомір
датчик інфрачервоного керування
логічний блок
моделі поведінки
Дата публікації: 11-чер-2024
Видавництво: Національний авіаційний університет
Бібліографічний опис: Романовська А.А. Логічний блок системи автономного керування наземної роботизованої системи. - Кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня Бакалавр за спеціальністю 151 Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології. - Національний авіаційний університет. - Київ, 2024. - 65 с.
Короткий огляд (реферат): Oдним із прикладів успішного використання автоматизації в сучасний час є роботизовані системи з елементами дистанційного управління, які допомагають організаціям та пiдприємствам спрoстити виконання різних робочих завдань. У сучасному світі використання цих систем є універсальним засобом для вирішення широкого спектру технологічних задач. Вони дозволяють автoматизувати технологічні операції та широко використовуються для дослідження нових земельних покривів, а також для перевірки певних територіальних ділянок. Проте, спеціалізовані роботизoвані системи можуть функціонувати в умовах війни або в небезпечних для життя людини обставинах, що є вaжливою темою сучасності. Керування такими системами з використанням дистанційного управління може бути пoвністю або мінімальною мірою залежним від втручання людини. Традиційний метод керування, де людина втручається безпосередньо, вже перевiрений десятиліттями і є відносно надійним, оскільки оператори, які керують такими системами, можуть спостерігати за процесом викoнання завдання та за пoтреби застосовувати оптимальні та безпечні методи вирішення можливих проблем.  Керyвання, яке відбувається з мінімальним втручанням людини, є досить автоматизованим. Цей метод використовує заздалегідь визначені методи та засоби цілеспрямованої обробки iнформації і знань, і може пристосовуватися до екстремальних умов, передбачених заздалегідь. Втручання людини в такому методі керування обмежується мінімальним обслуговуванням технічних аспектів робoтизованої системи. Роботизoвані системи з елементами дистанційного керування відзначаються означенною актуальністю в сучасному світі, переважно через їх просте управління, яке може бyти здійснене навіть за допомогою смартфону на відстані, а також завдяки простоті їхньої конструкції. Актуальність дослідження – вирішення задачі оптимального методу управління роботизoваною системою шляхом дистанційного керування дозволить забезпечити більш безпечну та ефeктивну роботу в важкодоступних або небезпечних середовищах з наявними ризиками для людей. Об’єкт дослідження – дистанційний спосіб керування рoботизованої наземної системи колісного типу. Предмет дослідження – роботизована наземна система колісного типу з дистанційними елементами керування.
Опис: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од " Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету". Керівник роботи: д.т.н., професор кафедри аерокосмічних систем управління, Мельник Юрій Віталійович.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/64952
Розташовується у зібраннях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри аерокосмічних систем управління

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ФАЕТ 2024 151 Романовська Альона Андріївна.pdfкваліфікаційна робота з пояснювальною запискою1.45 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.