Моніторинг земель сільськогосподарського призначення: сьогодення та перспективна програма розвитку
No Thumbnail Available
Date
2024-06
Authors
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Національний авіаційний університет
Abstract
Земля постає як найважливіший елемент довкілля, головний засіб виробництва в аграрному секторі, і навіть як просторовий базис для розміщення організацій та підприємств всіх галузей господарства. Тому питання дослідження земель вимагають уніфікованого державного підходу, що базується на комплексних та систематичних спостереженнях.
Моніторинг земель виконує сполучну роль серед інших видів моніторингу та кадастру природних ресурсів, тому він наділяється державним статусом. Такий підхід спрямовано на забезпечення отримання комплексних відомостей про землю, а також на скорочення витрат на функціонування всієї системи спостережень.
Дана проблема бачиться актуальною, оскільки прояви негативних процесів, що відбуваються із земельними ресурсами, можуть мати серйозні наслідки для всього земельного фонду України, що може спричинити не лише зміну екологічної ситуації в країні, але також суттєво знизити обсяги виробництва сільськогосподарської продукції і, зрештою, призвести до зниження продовольчої бази, викликати економічну залежність України від інших держав.
Description
Робота публікується згідно наказу ректора від 27.05.2021 р. № 311/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозитарії НАУ". Керівник роботи: PhD, доцент Скрипник Лілія Русланівна
Keywords
кваліфікаційна робота, аерокосмічне зондування, безпілотні літальні апарати, геоінформаційна система
Citation
Самборська І. В. Моніторинг земель сільськогосподарського призначення: сьогодення та перспективна програма розвитку. - Кваліфікаційна робота випускника освітнього ступеня "бакалавр" за спеціальністю 193 "Геодезія та землеустрій". - Київ: Національний авіаційний університет, 2024. - 73 с.