Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/59199
Title: Вплив «зеленого дизайну» на формування та забезпечення життєдіяльності в сучасному світі
Authors: Рожко, Єлизавета
Keywords: озеленення
екологічна компетентність
екологічна культура
екологічний стан
рівновага людини
соціалізація
Issue Date: 14-Apr-2023
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Рожко Є. Вплив «зеленого дизайну» на формування та забезпечення життєдіяльності в сучасному світі // Політ. Сучасні проблеми науки : тези доповідей ХХІІІ Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених . – Національний авіаційний університет. – Київ, 2023. – С.11-13.
Abstract: У кожної людини є свій світ, свій простір, свій зір і відчуття. Тому перед ландшафтним дизайнером виникає питання про створення комфортних умов, а це в свою чергу приводить до підвищення якості чинників, які впливають не тільки на емоційний стан, але і стан здоров’я людини, психологічну рівновагу, екологічний стан навколишнього середовища. На сьогодні єдиного підходу до визначення екологічно-оздоровчого компоненту сучасності немає. Л.М.Титаренко вважає, що саме екологічна компетентність стосується особистості та має суспільний характер [2]. Але водночас В.В. Маршицька стверджує, що особистість здатна приймати рішення та виконувати певні дії, усвідомлюючи їх наслідки на довкілля [1]. На жаль, при забудові міст спостерігається тенденція витіснення живої природи, а це у свою чергу приводить до погіршення екологічного стану. Відомо, що процес засвоєння соціальних норм починається ще з дитинства, а різноманітність особливості життя розкривається щодня. У процесі соціалізації людина набуває якості, цінності, форми поведінки, необхідні їй для життя в суспільстві. За своєю сутністю озеленення є одним із процесів, який забезпечує соціалізацію. Специфіка озеленення полягає в тому, що цей процес на особистість є зовнішнім впливом. Тому «зелений дизайн» має врахувати ще і цей напрямок, у процесі якого спостерігається динаміка від пасивної до активної позиції збереження природи, екологічного стану навколишнього середовища і здоров’я.
Description: 1. Липова Л. Український науковий журнал «Освіта регіону» / Липова Л., Лукашенко Т., Малишев В. // Екологічна компетентність особистості в умовах фундаменталізації освіти. – 2012. – № 3. – С. 246. 2. Титаренко Л.М. Формування екологічної компетентності студентів біологічних спеціальностей університету: автореф. дис. канд. пед. наук: 13.00.04. – Київ, 2007. – 22с. 3. Morkun V. et all. Environmental competence of the Future MiningEngineer in the Process of the Training // The Social Sciences. – 2017. – 11 (12) – PP. 2034 – 2039
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/59199
Appears in Collections:Політ. Екологічна безпека, інженерія та технології

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Рожко_Єлизавета.pdfТези_Рожко_Єлизавета_с_11-1390.06 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.