Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/58964
Title: Аналіз майна підприємства та шляхи підвищення ефективності його використання
Authors: Кузьменко, Анна Віталіївна
Keywords: аналіз
майно
підприємство
сільське господарство
використання
ефективність
підвищення
дипломна робота
Issue Date: 2023
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Кузьменко А.В. Аналіз майна підприємства та шляхи підвищення ефективності його використання.– Дипломна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавра спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». – Національний авіаційний університет. – Київ, 2023. – 92 с.
Abstract: З початком повномасштабної війни рф проти України загострилися проблеми економічного забезпечення її обороноздатності, створення ВВП у сфері сільського господарства через окупацію традиційно аграрних регіонів і, як наслідок, продовольчої безпеки держави. Військові дії негативно вплинули на міжнародну конкурентоспроможність України, яка була лідером експорту продовольства та сільськогосподарської продукції, на світовому аграрному ринку через блокування морських портів України і торгівельної діяльності в акваторії Чорного та Азовського морів, втрату продукції рослинництва і тваринництва на окупованих територіях. Після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відбулися суттєві структурні зрушення в національній економіці і АПК став забезпечувати основну частину експортної виручки і валютних надходжень в Україну. Російська агресія призвела до руйнування сільськогосподарської, складської, транспортної, енергетичної інфраструктури, знищення виробничих потужностей підприємств сільського господарства та переробної промисловості, втрати Україно посівних площ та знищення ворогом вирощеного врожаю. Значне зниження експортних можливостей України викликало дефіцит сільськогосподарської продукції на світових ринках, призвело до стрімкого зростання світових цін на зерно та зменшення внутрішніх цін на нього, а також до збільшення нереалізованих залишків на елеваторах, тому до вирішення проблеми підключилися ООН, Червоний Хрест та країни-союзники України. Втрата традиційних ринків збуту і валютної експортної виручки негативно позначилася на фінансовому стані сільськогосподарських підприємств і ускладнила підготовку до весняно-польових робіт. У зоні ведення бойових дій і через обстріли підконтрольних Україні територій відбулось фізичне знищення майна аграрних підприємств, порушилися їх логістичні зв’язки, що унеможливлює або ускладнює проведення операційної діяльності. Знецінення курсу національної валюти спричинило розкручування інфляційної спіралі, зростання цін на добрива, пальне, посівні матеріали, що об’єктивно призводить до збільшення собівартості сільськогосподарського виробництва, зростання цін на продукцію АПК, скорочення прибутків або збиткової діяльності, зниження обсягів надходжень податків та платежів до бюджету від аграрних підприємств. Обмеження ринку збуту сільськогосподарської продукції та доступу до фінансування, втрата виробничого потенціалу та логістичних зв’язків, несприятлива цінова кон’юнктура загрожує банкрутством аграрних підприємств та вимагає їх зовнішньої підтримки.
Description: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од «Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету». Кваліфікаційна робота здобувача освітнього ступеня «Бакалавр», галузь знань:07 Управління та адміністрування, спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», освітньо-професійна програма «Фінанси і кредит». Керівник проекту: доктор філософії, доцент Несенюк Євген Сергійович
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/58964
Appears in Collections:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри фінансів, обліку та оподаткування

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Кузьменко А.В._2023.pdfДипломна робота1.27 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.