Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/58532
Назва: Напівавтономна система освітлення складського приміщення
Автори: Підлепенець, Владислав Ігорович
Ключові слова: кваліфікаційна робота
автономне енергозабезпечення
складські приміщення
джерела живлення
програмне забезпечення
системи освітлення
генератор
акумулятор
Дата публікації: 27-лют-2023
Видавництво: Національний авіаційний університет
Бібліографічний опис: Підлепенець В. І. Напівавтономна система освітлення складського приміщення. – Кваліфікаційна робота на здобуття ступеня бакалавра спеціальності "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології" – Національний авіаційний університет. – Київ, 2023. – 57 с.
Короткий огляд (реферат): Світло займає перше місце в списку факторів навколишнього середовища, що впливають на організм людини на роботі. Адже відомо, що майже 50 % всієї інформації про навколишнє середовище людина отримує через зорову систему. Під час роботи втома очей залежить головним чином від інтенсивності процесів, пов'язаних із зоровим сприйняттям. До цих процесів відносяться адаптація, конвергенція і конвергенція. Світло впливає не тільки на роботу очей, а й усього організму. При поганому освітленні люди швидко втомлюються, знижується продуктивність праці, підвищується ймовірність помилок і нещасних випадків. Статистика показує, що до 5% травм може бути пов'язано з неадекватним або неефективним освітленням, що в 20% випадків призводить до фізичної інвалідності. Крім того, недостатнє освітлення може призвести до професійних захворювань, таких як професійна міопія (короткозорість) і спазм акомодації. Щоб створити оптимальні умови для зорової роботи, слід враховувати не тільки кількість і якість освітлення, а й колірне середовище. Наприклад, у яскраво освітлених приміщеннях збільшення кількості відбитого світла може підвищити освітленість на 20-40% (за тієї самої потужності джерела світла), зменшити різкість тіней і поліпшити рівномірність освітлення. Якщо яскравість джерела світла або навколишніх предметів занадто висока, оператор може бути засліплений. Нерівномірне освітлення і нерівномірна яскравість навколишніх предметів змушують очі часто адаптуватися під час роботи, що призводить до швидкого стомлення очей. Тому яскраві поверхні, що легко проглядаються, слід забарвлювати в середньо-світлий колір з коефіцієнтом відбиття 0,3-0,6 і, якщо можливо, поверхня має бути матовою або напівглянцевою.
Опис: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету" . Керівник роботи: к. т. н., доцент кафедри авіаційних комп’ютерно-інтегрованих комплексів, Василенко Микола Павлович
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/58532
Розташовується у зібраннях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри авіаційних комп'ютерно-інтегрованих комплексів (НОВА)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Підлепенець.pdfКваліфікаційна робота з пояснювальною запискою1.69 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.