Внесок В.М. Ганцова та Є.К. Тимченка у становлення та розвиток української мовознавчої науки
No Thumbnail Available
Date
2021-04
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Талком, Київ
Abstract
Вагоме місце в історії становлення української лінгвокультурологічної спадщини по праву належить Всеволодові Михайловичу Ганцову (1892-1979), котрий, як і переважна більшість знакових у науці постатей, зазнав репресій і впродовж усього життя потерпав від цинічних і жорстоких рішень тодішньої
влади. Саме із цієї причини він не залишив по собі великої кількості напрацювань, проте ті 16 розвідок, що вийшли з-під його пера, мають велику наукову цінність у сфері українського мовознавства.
Description
Література
1. Ганцов В. Характеристика поліських дифтонгів і шляхи їх фонетичного розвитку. Записки Історично-Філологічного Відділу Української Академії Наук. Київ: Друк. ВУАН, 1923. Кн. 2-3 (1920-1922). С. 116-144.
2. Довбня Л.Е., Товкайло Т.І. Порівняльно-історична фонетика як засіб з’ясування української мовної генеалогії (за матеріалами статті Є. Тимченка «Словянська одність і становище української мови в словянській родині»). Теоретична і дидактична філологія. Переяслав-Хмельницький, 2019. Вип. 29.
С. 32-41.
3. Кровицька О. Лексикографічна спадщина Є. Тимченка. Українська мова. Національна академія наук України. 2007. №1. С. 74-81.
4. Тимченко Є. Словянська одність і становище української мови в словянській родині. Україна. Науковий трьохмісячник українознавства. Книга 4. Київ: Державне видавництво України, 1924. С. 3–9.
Keywords
Ганцов, Тимченко, українська наука, мовознавча наука, українська мова, лексичні запозичення, українське мовознавство
Citation
Довбня Л.Е., Товкайло Т.І. Внесок В.М. Ганцова та Є.К. Тимченка у становлення та розвиток української мовознавчої науки /Л.Е. Довбня// Національна ідентичність в мові і культурі: збірник наукових праць / за заг. ред. О.Г. Шостак. - К.: Талком, 2021. – с.245-250