Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44795
Название: Фізико-хімічні властивості біодизельних палив на основі етилових естерів рижієвої олії
Авторы: Яковлєва, Анна Валеріївна
Бойченко, Сергій Валерійович
Гудзь, Аліна
Зубенко, С. О.
Ключевые слова: біодизельне паливо
експлуатаційні властивості
етилові естери жирних кислот
рижієва олія
ріпакова олія
фізико-хімічні властивості
Дата публикации: 2020
Библиографическое описание: Яковлева А. В., Бойченко С. В., Гудзь А. В, Зубенко С.О. Фізико-хімічні властивості біодизельних палив на основі етилових естерів рижієвої олії // Каталіз та нафтохімія. 2020. № 29. С. 24—31.
Краткий осмотр (реферат): Дана робота присвячена проведенню аналізу фізико-хімічних та експлуатаційних властиво-стей біодизельного палива на основі етилових естерів жирних кислот рижієвої олії та сумі-шевих біодизельних палив із різним відсотковим вмістом етилових естерів. Проведено по-рівняльний аналіз зразків біодизельних палив на основі метилових і етилових естерів жир-них кислот ріпакової та рижієвої олії. Показано, що метилові та етилові естери жирних кис-лот ріпакової та рижієвої олій мають фізико-хімічні властивості, що істотно відрізняються від таких для традиційних дизельних палив нафтового походження, що зумовлено різною хімічною структурою молекул естерів та молекул вуглеводнів палива. При цьому, етилові естери жирних кислот рижієвої олії володіють властивостями, що є найбільш подібними серед досліджених естерів до властивостей дизельного палива. Відмічено, що етилові есте-ри жирних кислот рижієвої олії володіють підвищеними експлуатаційними властивостями, зокрема змащувальною здатністю, що позитивно позначатиметься на експлуатації дизель-них двигунів. Сформульовано і наведено переваги використання рижієвої олії перед ріпако-вою, як альтернативи для виробництва біодизельного палива. Досліджено основні фізико-хімічні та експлуатаційні властивості зразків сумішевих біодизельних палив з вмістом ети-лових естерів жирних кислот рижієвої олії у кількості 10 %, 30 % та 50 % та проведено по-рівняльний аналіз з традиційним дизельним паливом нафтового походження. Показано, що властивості зразків досліджених сумішевих біодизельних палив повністю задовольняють вимогам стандартів як на біодизельне паливо, так і на традиційне нафтове дизельне паливо. У результаті дослідження обґрунтовано використання рижієвої олії для виробництва біоди-зельного палива, а саме для повної або часткової заміни традиційного нафтового дизельного палива.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44795
DOI: https://doi.org/10.15407/kataliz2020.29.027
Располагается в коллекциях:Наукові статті кафедри хімії і хімічної технології

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
29_2020_3.pdfпублікація817.48 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.