Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/39824
Назва: Велика війна і протистояння проектів національно-культурної ідентичності на Близькому Сході
Інші назви: The Great War and the Rivalry of the National-Cultural Identity Projects in the Middle East
Автори: Кияниця, Леонід Леонідович
Ключові слова: Історія міжнародних відносин
Близький Схід
Перша світова війна
ідентичність
Дата публікації: 2019
Видавництво: Київ: Видавничий дім «Кондор»
Бібліографічний опис: Кияниця Л.Л. Велика війна і протистояння проектів національно-культурної ідентичності на Близькому Сході / Л.Л. Кияниця // Перша світова війна у фокусі «плинної нестабільності»: міжнародна і внутрішня політика: Колективна монографія ; наукова редакція д.і.н. проф. С.С. Трояна. – Київ: Видавничий дім «Кондор», 2019. – С.95-113.
Короткий огляд (реферат): Проблема переходу від традиційної для ісламського («середньовічного») Близького Сходу конфесійної ідентичності як чинника структурування політичного простору та функціонування політичної свідомості абсолютної більшості політичних акторів до домінування національно-культурної ідентичності (або на рівні окремої держави, або на рівні національно-етнічної спільноти, що проживає на території кількох таких держав) є надзвичайно важливою для розуміння процесу розвитку Близького Сходу у «малому» ХХ столітті (тобто в період 1914-1991 рр.), а також подальших трансформацій, що їх переживає цей регіон у наші дні. Враховуючи те, що сучасна політична мапа Близького Сходу – як у його «вузькому» визначенні, що загалом співпадає із поняттям «арабського світу», так і в «ширшому» розумінні цього поняття, що також включало б Туреччину, Ізраїль, та Іран, – почала формуватися саме за наслідками Першої світової війни, видається необхідним розглянути питання про вплив Першої світової війни як глобального конфлікту на трансформацію до того панівної моделі політичної ідентичності в межах регіону Близького Сходу, а також – про емпіричні прояви такої трансформації у вигляді відповідних політичних стратегій основних державних та квазі-державних утворень, що постали на мапі Близького Сходу в ході та за підсумками Першої світової війни.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/39824
Розташовується у зібраннях:Монографії кафедри міжнародних відносин, інформації та регіональних студій

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Kyianytsia_-_WWI.docx65.87 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.