Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/31090
Назва: США та «Арабська весна»: між прагматизмом та ідеалізмом
Інші назви: The U.S. and the ‘Arab Spring’: Between Pragmaticism and Idealism
Автори: Кияниця, Леонід Леонідович
Ключові слова: «Арабська весна», Близький Схід, США
Дата публікації: 2015
Видавництво: Львів: ГО «Львівська фундація суспільних наук»
Бібліографічний опис: Кияниця Л.Л. США та «Арабська весна»: між прагматизмом та ідеалізмом / Л.Л. Кияниця // Міжнародна науково-практична конференція «Рівень ефективності та необхідність впливу суспільних наук на розвиток сучасної цивілізації» (м. Львів, Україна, 27-28 лютого 2015 р.). – Львів: ГО «Львівська фундація суспільних наук», 2015. – С. 65-69.
Короткий огляд (реферат): При розгляді проблеми реакції та можливого впливу Сполучених Штатів Америки на процеси «Арабської весни» необхідно мати на увазі, що процес радикальної трансформації ряду політичних режимів, що раніше визначали порядок денний на Близькому Сході (Єгипет) або розглядалися як важлива противага поширенню ісламістського радикалізму на субрегіональному рівні (Туніс, Лівія, Ємен), було сприйнято у Вашингтоні надзвичайно неоднозначно. Запропоновані Б. Обамою у 2009-2010 рр. проекти співробітництвом з основними правлячими режимами країн арабського світу загалом характеризувалися наголосом на необхідності «перезаснування» (англ. a new beginning) відносин між Сполученими Штатами Америки та арабським (і ширше – ісламським) світом, що було б засноване на урахуванні «спільних інтересів» обох сторін. Таким чином, на момент початку «Арабської весни» американська політика на Близькому Сході доволі сильно відійшла від одностороннього інтервенціонізму, характерного для часів президенства Дж. Буша-молодшого. З іншого боку, в ситуації з революцією та громадянською війною в Лівії Сполучені Штати продемонстрували схильність до заснованої на політичному ідеалізмі політики «гуманітарних інтервенцій», що лежала в основі близькосхідної стратегії США у 2000-х роках.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/31090
Розташовується у зібраннях:Наукові статті викладачів кафедри міжнародних відносин, інформації та регіональних студій



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.