Please use this identifier to cite or link to this item: http://er.nau.edu.ua:8080/handle/NAU/31090
Title: США та «Арабська весна»: між прагматизмом та ідеалізмом
Other Titles: The U.S. and the ‘Arab Spring’: Between Pragmaticism and Idealism
Authors: Кияниця, Леонід Леонідович
Keywords: «Арабська весна», Близький Схід, США
Issue Date: 2015
Publisher: Львів: ГО «Львівська фундація суспільних наук»
Citation: Кияниця Л.Л. США та «Арабська весна»: між прагматизмом та ідеалізмом / Л.Л. Кияниця // Міжнародна науково-практична конференція «Рівень ефективності та необхідність впливу суспільних наук на розвиток сучасної цивілізації» (м. Львів, Україна, 27-28 лютого 2015 р.). – Львів: ГО «Львівська фундація суспільних наук», 2015. – С. 65-69.
Abstract: При розгляді проблеми реакції та можливого впливу Сполучених Штатів Америки на процеси «Арабської весни» необхідно мати на увазі, що процес радикальної трансформації ряду політичних режимів, що раніше визначали порядок денний на Близькому Сході (Єгипет) або розглядалися як важлива противага поширенню ісламістського радикалізму на субрегіональному рівні (Туніс, Лівія, Ємен), було сприйнято у Вашингтоні надзвичайно неоднозначно. Запропоновані Б. Обамою у 2009-2010 рр. проекти співробітництвом з основними правлячими режимами країн арабського світу загалом характеризувалися наголосом на необхідності «перезаснування» (англ. a new beginning) відносин між Сполученими Штатами Америки та арабським (і ширше – ісламським) світом, що було б засноване на урахуванні «спільних інтересів» обох сторін. Таким чином, на момент початку «Арабської весни» американська політика на Близькому Сході доволі сильно відійшла від одностороннього інтервенціонізму, характерного для часів президенства Дж. Буша-молодшого. З іншого боку, в ситуації з революцією та громадянською війною в Лівії Сполучені Штати продемонстрували схильність до заснованої на політичному ідеалізмі політики «гуманітарних інтервенцій», що лежала в основі близькосхідної стратегії США у 2000-х роках.
URI: http://er.nau.edu.ua:8080/handle/NAU/31090
Appears in Collections:Наукові статті викладачів кафедри міжнародної інформаціїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.