Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/31088
Название: Ставлення Ісламської Республіки Іран до подій «Арабської весни» на Близькому Сході
Другие названия: Position of the Islamic Republic of Iran regarding the events of the ‘Arab Spring’ in the Middle East
Авторы: Кияниця, Леонід Леонідович
Ключевые слова: актуальні проблеми політології, Іран, Близький Схід, «Арабська весна»
Дата публикации: 2014
Издательство: Херсон: Видавничий дім «Гельветика»
Библиографическое описание: Кияниця Л.Л. Ставлення Ісламської Республіки Іран до подій «Арабської весни» на Близькому Сході / Л.Л. Кияниця // Теоретичні, методичні і практичні проблеми соціології, історії та політології : Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, м. Херсон, 19-20 грудня 2014 р. – Херсон: Видавничий дім «Гельветика», 2014. – С. 151-155.
Краткий осмотр (реферат): Важливим чинником іранської політики щодо решти країн Близького Сходу з часу революції 1979 р. стало прагнення сприяти «експорту» ідеї «ісламської революції», що інтерпретувалося вищим релігійним керівництвом Ірану як засіб усунення від влади прозахідних арабських режимів. Відповідно, події 2011 р. на арабському Близькому Сході з самого початку розглядалися правлячими колами Ісламської Республіки як форма реалізації геополітичних мрій засновників її політичного режиму. Можна стверджувати, що роль Ірану в зміні балансу сил на Близькому Сході після «Арабської весни» була визначена передусім зіткненням його геополітичних інтересів з прагненнями Саудівської Аравії та її союзників зупинити подальше розростання революційного процесу та не допустити використання регіональних криз, породжених «Арабською весною», в якості приводу для втручання з боку ревізіоністських держав та транснаціональних ісламістських мереж. У випадку з Іраном, який із 1979 р. сприймався більшістю регіональних акторів у якості держави-ревізіоніста, прагнення його теократичного керівництва використати «Арабську весну» як можливості поширити ідеї «ісламської революції» в регіоні наштовхнулися на проблему етноконфесійної роздробленості мусульманського населення Близького Сходу: плани Ірану, спробами втілення яких стали ситуація в Ємені та почасти події в Бахрейні, призвели до певної ескалації міжконфесійного протистояння за лінією «суніти-шиїти» в межах Близького Сходу.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/31088
Располагается в коллекциях:Наукові статті викладачів кафедри міжнародних відносин, інформації та регіональних студій



Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.