Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/18358
Title: Соціально-психологічні чинники шкільної тривожності молодших школярів
Authors: Помиткіна, Любов Віталіївна
Полухіна, М.П.
Keywords: діти
молодші школярі
особливості тривожності
тривожність
шкільна тривожність
учні молодших класів
Issue Date: 2015
Citation: Помиткіна Л.В., Полухіна М.П. Соціально-психологічні чинники шкільної тривожності молодших школярів / Актуальні проблеми психології: Зб. наук. пр. Інституту психології імені Г.С.Костюка. – К.: ДП «Інформаційно-аналітичне агенство», 2015. – Том. Х. – Психологія навчання. Генетична психологія. Медична психологія. – Вип. 27. – С.482-492.
Abstract: У статті подані результати теоретико-емпіричного аналізу проблеми шкільної тривожності молодших школярів. Теоретичний аналіз проблеми показав, що шкільна тривожність – це форма прояву емоційного неблагополуччя дитини, яка виражається в хвилюванні, підвищеному занепокоєнні щодо навчальних ситуацій, в очікуванні поганого ставлення до себе з боку вчителів, батьків та однолітків. До основного фактору, що впливає на зростання тривожності, віднесено особливості батьківського ставлення до дитини, зокрема, відсутність емоційного контакту, обмеженість у спілкуванні з нею, незнання вікових та індивідуально-психологічних особливостей дитини. Поданий порівняльний аналіз особливостей шкільної тривожності дітей з повних та неповних сімей. Отримані емпіричні дані свідчать, що тривожність дітей зростає у сім'ях, де хоча б один з дорослих відчуває емоційне неблагополуччя.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/18358
Appears in Collections:Наукові роботи НПП кафедри авіаційної психологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.