Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/65554
Название: Система стикування пристроїв дозаправлення у повітрі
Авторы: Созанський, Нікіта Максимович
Ключевые слова: кваліфікаційна робота
система «шланг-конус»
дозаправка
керований конус
ручне керування тягою
траєкторія зближення
контур танкер
Дата публикации: 12-июн-2024
Издательство: Національний авіаційний університет
Библиографическое описание: Созанський Н. М. Система стикування пристроїв дозаправлення у повітрі. – Кваліфікаційна робота на здобуття ступеня бакалавра спеціальності «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» – Національний авіаційний університет. – Київ, 2024. – 72 с.
Краткий осмотр (реферат): Доволі дорога питома ресурсомісткість авіатранспортних послуг потребує розробки та впровадження нових, ефективних рішень, щодо підвищення якості транспортного обслуговування. Тому вчені проекту Recreate взялися за розробку ідеї дозаправки в повітрі літаків цивільної авіації. Повітряне дозаправлення також розглядається, як шлях зниження витрати палива при польотах на великі відстані більше, ніж 3 000 морських миль (5 600 км). За оцінками експертів економія палива в такій спосіб перельоту для далеких рейсів (з урахуванням палива, використовуваного в ході танкерних місії) може становити до 35-40%. З метою зниження вимог до пілотів рейсових літаків у роботі пропонується для систем дозаправлення типу «шланг-конус» методика зворотнього дозаправлення у повітрі, в якій основні задачі пілотування на цьому етапі перекладаються на треновані екіпажі літаків-заправників. Крім того процес дозаправки можна автоматизувати, щоб зменшити навантаження на екіпаж літака-заправника. При цьому автоматизувати не тільки управління літаками, а й управління конусом-датчиком системи дозаправлення, забезпечивши конус аеродинамічними рулями і перетворивши тим самим його в дистанційно керований безпілотний апарат, який екіпаж заправника зможе підводити до своєї штанги. Дані від GPS, інерціальної системи, електрооптичних і високочастотних датчиків можна звести воєдино, щоб підтримувати постійне положення літаків відносно один від одного на відстані 1–2 м. Управління літаками вироблялося б за допомогою високоточних бортових комп'ютерів. Зв'язок між обома повітряними судами здійснювалася б через спеціальний канал зв'язку, причому процес дозаправки відображався б на моніторах в кабіні першого і другого літака, щоб члени екіпажів могли контролювати весь процес дозаправки і втрутитися при необхідності. Система управління конусом, використовуючи власні органи керування, здійснюватиме стабілізацію конуса в повітрі, парируючи турбулентні збурення, а також забезпечувати наведення конуса на штангу літака-заправника в режимах автоматичного або автоматизованого керування.
Описание: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету". Керівник роботи: кандидат технічних наук, професор, кафедри авіаційних комп’ютерно-інтегрованих комплексів, Філяшкін Микола Кирилович
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/65554
Располагается в коллекциях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри авіаційних комп'ютерно-інтегрованих комплексів (НОВА)

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Созанский.pdfКваліфікаційна робота з пояснювальною запискою2.49 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.