Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/65501
Назва: 3D-модель надводного військового безпілотного апарату для виявлення та атаки цілей, створена у Blender
Автори: Дудник, Максим Олегович
Ключові слова: дипломна робота
3D-моделювання
Blender
Rizomuv
візуалізація
рендеринг
комп’ютерна графіка
надводний апарат
текстурування
тривимірна модель
Дата публікації: 20-чер-2024
Видавництво: Національний авіаційний університет
Бібліографічний опис: Дудник М.О. 3D-модель надводного військового безпілотного апарату для виявлення та атаки цілей, створена у Blender. - Дипломна робота на здобуття ступеня бакалавра спеціальності «Комп’ютерні науки», «Інформаційні технології проектування».- Київ, 2024. – 61 с.
Короткий огляд (реферат): У сучасному світі технології 3D-моделювання активно застосовуються в багатьох напрямках, зокрема й у військовому. Ця сфера використання тривимірного моделювання неухильно змінюється та розвивається, завдяки необхідності вдосконалення усіх засобів, як ураження, так і виявлення. Збройні сили, які не мають переваги у кількості, якості та вогневій потужності військового морського флоту, вимушені швидко адаптуватись до існуючих викликів та створювати, зокрема, дистанційно керовані машини для ураження надводних цілей. Такі апарати можуть мати декілька властивостей та виконувати не тільки знищувальну місію чи роботу мінером, а й відстеження цілей в надводному середовищі, що є не менш важливою складовою в ефективності використання надводних дистанційно керованих апаратів. Військові оператори, які керують цими засобами, потребують ефективних та надійних засобів, що забезпечать перевагу в бойових умовах. Актуальність теми: дослідження процесу розробки 3D-моделі, яка майже не потребує фінансів, порівняно зі створенням реальної фізичної моделі. Витрати часу, відповідно, також менші, адже навіть на створення масо-габаритного макету необхідно набагато більше часу, ніж для створення моделі у будь-якому тривимірному середовищі розробки. Зі стрімким розвитком технологій, сучасні військові місії потребують дедалі більшої автоматизації та використання безпілотних систем. Такі апарати стають невід’ємною частиною бойової діяльності. Важливими аргументами для розвитку цієї галузі є: покращення бойових можливостей на воді, економічні збитки для ворога, адже ціна дрона не співставна з ціною цілого корабля, але найголовнішим, що робить використання дронів вельми доцільним – це збереження живої сили.
Опис: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од «Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету». Керівник проекту: старший викладач Наталка Рибасова.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/65501
Розташовується у зібраннях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри комп’ютерних інформаційних технологій

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ФКНТ_2024_122_Дудник М.О..pdfДипломна робота бакалавра2 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.