Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/62270
Title: Дистанційний моніторинг і картування забруднення атмосферного повітря в містах України, постраждалих внаслідок воєнних дій
Authors: Сіньов, Антон Володимирович
Keywords: кваліфікаційна робота
дистанційні методи дослідження землі
якість атмосферного повітря
діоксид азоту
военні дії
Issue Date: Dec-2023
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Сіньов А.В. Дистанційний моніторинг і картування забруднення атмосферного повітря в містах України, постраждалих внаслідок воєнних дій. – Кваліфікаційна (дипломна) робота випускника освітнього ступеня «бакалавр» за спеціальністю 101 «Екологія». – Національний авіаційний університет. – Київ, 2023. – 89 с.
Abstract: Кваліфікаційна роботи присвячена моніторинг і картування забруднення атмосферного повітря міст постраждалих військових дій шляхом методів ДЗЗ а саме Проведено : 1 Моніторинг по атмосферному забруднику NO2 м Новгород-Сіверського в період місяцю квітень за 01.06.2019 по 01.06.2023 року 2 Моніторинг забруднювачів атмосферного повітря міста Київ за 5 років , за допомогою даних з архівів геофізичної обсерваторії імені Бориса Середнівецького. 3. Моніторинг якості атмосферного повітря за показниками забруднювачем атмосфери NO2 міст: Запоріжжя , Дніпро, Нікополь, Енергодар, за допомогою Google Earth Engine Дослідження показало зміни в рівнях забруднення атмосфери від року до року. Зокрема, були визначені періоди зниження рівнів забруднення під час карантинів, коли активність транспорту зменшувалася, а також їх подальше підвищення після закінчення карантинів через збільшену активність транспорту. Під час воєнних дій виявлено різке підвищення рівнів забруднення, зокрема NO2, у місті Києві. Ці показники, хоч і не досягли критичних значень, відображали значні коливання, показуючи зв'язок із воєнними подіями. Загалом, ці дослідження показали важливість використання різних інструментів та програм для моніторингу забруднення атмосфери в умовах конфліктів та кризових ситуацій. Вони надають основу для розробки стратегій контролю та зменшення забруднення повітря, особливо у вразливих місцях.
Description: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од «Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету». Керівник: докт. техн. наук, професор Дудар Тамара Вікторівна.
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/62270
Appears in Collections:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри екології

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Диплом_магістр_Сіньов_А_В_печать_2 (2)trtt66.pdfКваліфікаційна_робота2.4 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.