Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/60430
Title: Визначення функціональних можливостей організму та біологічного віку серед студентів І курсу Національного авіаційного університету
Authors: Орленко, Наталія Анатоліївна
Гарнусова, Вікторія Вікторівна
Гейченко, Світлана Петрівна
Keywords: функціональні можливості
біологічний вік
студенти
фізичний стан
хронологічний вік
календарний вік
Issue Date: 10-Dec-2021
Publisher: Київський Університет імені Бориса Грінченка
Citation: Орленко Н.А., Гарнусова В.В., Гейченко С.П. Визначення функціональних можливостей організму та біологічного віку серед студентів І курсу Національного авіаційного університету // Фізичне виховання, спорт та здоров’я людини: досвід, проблеми, перспективи (у циклі Анохінских читань): IX Всеукр. наук.-прак. конф., 10 грудня 2021 р. : тези доп. – Київ. Ун-т імені Бориса Грінченка:. – К., 2021. – С. 340-343.
Abstract: Відомо, що вік у паспорті може не відповідати реальному біологічному віку. І річ не тільки у зовнішньому вигляді, а в роботі різних систем організму. У деяких людей у 40 років організм функціонує як у 60, у інших у 50 – як у 35. Загалом фізичний стан молоді в Україні не лише проблемний, а й критичний. Сучасні дослідження показують, частка молоді, що займається фізкультурою, з віком зменшується. Але фізична активність, активний спосіб життя та достатній час сну – все це відіграє важливу роль у підтримці здоров'я молодої людини. Поняття біологічного віку виникло внаслідок усвідомлення нерівномірності розвитку, зрілості та старіння. Одна з найважливіших закономірностей онтогенезу – нерівномірність вікових змін. Це явище зумовлює різницю між хронологічним та біологічним віком організму. Біологічний вік може випереджати або відставати від хронологічного віку. Біологічний вік – це досягнутий організмом рівень морфофункціональної зрілості, який ми отримуємо, порівнюючи розвиток за різними критеріями. Серед них такі, як: ступінь соматичної та скелетної зрілості, зубної системи, показники репродуктивної системи, фізіологічні та біологічні ознаки тощо. Причому, коли розглядається якнайбільше критеріїв, більш точним стає інтегральна оцінка морфофункціонального статусу.
Description: 1. Бочаров ВВ. Антропология возраста. СПб.: Гос. университет, 2001. 196 с. 2. https://ua-referat.com 3. https://natalka.pp.ua/biologichnij-vik-yaki-faktori-vplivayut-na-cej-pokaznik
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/60430
Appears in Collections:Наукові роботи НПП, докторантів та аспірантів кафедри фізичного виховання та спортивної підготовкиItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.