Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/58975
Title: Аналіз доходів і витрат Державного бюджету України та шляхи удосконалення казначейського контролю його виконання
Authors: Поляков, Валентин Олегович
Keywords: бюджетна політика
аналіз
держаний бюджет України
доходи
витрати
контроль
дипломна робота
Issue Date: 2023
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Поляков В.О. Аналіз доходів і витрат Державного бюджету України та шляхи удосконалення казначейського контролю його виконання – Дипломна робота на здобуття освітнього ступеня бакалавра спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування». – Національний авіаційний університет. – Київ, 2023. – 70 с.
Abstract: Аналіз доходів і витрат ДБУ є складовою УДФ, від ефективності якого залежить величина валового внутрішнього продукту та решта макроекономічних показників, рівень внутрішнього і зовнішнього державного боргу, міжнародна конкурентоспроможність країни, її військова і оборонна міць. Тому бюджетна політика держави є об’єктом постійної уваги держави і знаходиться в процесі реформування. Сучасний етап стратегічної реформи бюджетної системи розпочався у 2017 році, зміст окремих її етапів визначався поточною політичною і соціально-економічною ситуацією в Україні. Однією з головних проблем, які потрібно подолати, є недосконале управління ліквідністю ЄКР та валютних рахунків ДБУ в процесі виконання його виконання. УДФ України здійснюється в ризик-орієнтованому середовищі, ризики та виклики якого можна поділити на дві групи: До першої групи можна віднести ризики, притаманні виключно для України, які спричиняють «шок» для її економіки у середньостроковій перспективі: тривала гібридна війна з російською федерацією, її повномасштабне військове вторгнення, продаж нерезидентами ОВДП, вилучення іноземних інвестицій, низька кредитна активність банківських установ у реальному секторі економіки, погіршення фінансового стану СГД через військовий стан, втрати врожаю сільськогосподарських культур через військові дії, втрата частини валового регіонального продукту на окупованих територіях. Серед ризиків другої групи слід акцентувати увагу на поширенні COVID-19, посиленні глобальної конкуренції, зростання цін на енергоносії, стрімке поширення нових технологічних укладів, зростання ролі людського капіталу та економіки знань, загострення екологічних викликів. Виділені ризики безпосередньо впливають на стан бюджетної сфери, оскільки знижують розмір доходів бюджету і збільшують його видаткову частину, загострюючи проблему бюджетного дефіциту, державного боргу і пошук шляхів управління ними. З часу отримання незалежності Україна здійснила перехід від банківської до казначейської системи виконання бюджетів і за доходами, і за витратами. Проте в умовах воєнного стану і обмеженого обсягу бюджетних ресурсів, коли актуальним є пошук резервів збільшення видатків на оборону і підтримку соціальних стандартів життя населення, що постраждало від військових дій, необхідно провести ревізію діючих механізмів УДФ.
Description: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од «Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету». Кваліфікаційна робота здобувача освітнього ступеня «Бакалавр», галузь знань:07 Управління та адміністрування, спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», освітньо-професійна програма «Фінанси і кредит». Керівник проекту: доктор філософії, доцент Несенюк Євген Сергійович
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/58975
Appears in Collections:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри фінансів, обліку та оподаткування

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Поляков В.О._2023.pdfДипломна робота1.03 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.