Наукові статті, тези доповідей студентів та аспірантів кафедри інфраструктури авіаційного транспорту

Permanent URI for this collectionhttp://er.nau.edu.ua/handle/NAU/58785

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 8 of 8
  • Item
    Проєктування доріг, ГІС та BIM. Модель віртуального міста
    (Національний авіаційний університет, 2024-03-26) Баранецький, А. О.
    Проведено аналіз сучасних програмних засобів для проєктування інфраструктурних об’єктів. Проаналізовані приклади міжнародного досвіду використання BIM та ГІС в проєктуванні доріг.
  • Item
    Особливости влаштування входів та аварійних виходів у захисних спорудах цивільного захисту аеропортів
    (Національний авіаційний університет, 2024-03-26) Борт, О. В.
    Розглянуті вимоги щодо влаштування входів / виходів, евакуаційних виходів та аварійних виходів у захисних спорудах цивільного захисту як при новому будівництві, так і при реконструкції. Ключові слова: захисні споруди цивільного захисту, входи
  • Item
    Цифрові технології та інновації управління аеропортами та обслуговування пасажирів
    (Націнальний авіаційний університет, 2024-04-02) Проценко, Є. В.
    Наведено низку результатів дослідження практики впровадження новітніх технологій та інноваційних підходів до управління потоками пасажирів та їх обслуговування в Міжнародному аеропорту Гельсінкі-Вантаа (Фінляндія). Сучасні аеропорти є складними транспортним підприємствами, ефективність експлуатації яких оцінюється багатьма показниками, зокрема безпекою польотів, річними обсягами авіаперевезень, рівнем обслуговування та перебування, впливами на навколишнє середовище тощо. Разом з тим постійно зростаючи обсяги авіаперевезень стають викликами для аеропортів та приаеродромних територій. Як наслідок, відповідні процеси управління аеропортами вимагають впровадження новітніх технологій та інноваційних підходів для розв’язання проблемних ситуацій. Зокрема, цього потребують процеси управління потоками пасажирів, вантажів, наземного транспорту в аеропортах та ін. Об’єктами дослідження є процеси управління пасажиропотоками на етапі їх обслуговування у аеровокзальному комплексі (АВК) великого за обсягами перевезень Міжнародного аеропорту Гельсінкі-Вантаа.
  • Item
    Створення штучних островів для розв’язання містобудівних проблем розвитку авіаційних перевезень
    (ЗВО "Університет Короля Данила", 2024-04-11) Журавель, Дмитро Вікторович
    Аеропорт – один із об’єктів, де неозброєним оком, людина може спостерігати тільки частку від того нагромадження технологічних операцій та процесів, які відбувається насправді. Адже найважливіше для персоналу будь-якого аеропорту – це безпека та комфорт його пасажирів. Не менший виклик несе в собі й вибір місця майбутнього аеропорту, особливо, коли це – водний простір. В якості об’єкта дослідження був обраний Міжнародний аеропорт Кансай (Японія), який розташований на штучному острові. У другій половині XX ст. регіон Кансай почав відчувати транспортні проблеми, розв’язання яких вимагали або розширення аеропорту Осака, або будівництва нового. За умов реалізації першого погіршувались умови проживання в густонаселеному районі, умови будівництва були складними (гірська місцевість). Другий варіант – будівництво нового аеропорту в Осацькій затоці на відстані 3 км від берега з глибиною 20 м, який був реалізований упродовж 1987-1994 роках.
  • Item
    Протипожежне будівельне законодавство Нової Зеландії
    (Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України, 2021-10-12) Томіленко, М. А.; Степура, В. С.
    Сучасні глобалізаційні процеси в світі неминуче впливатимуть на інтеграцію будівельної галузі України, в першу чергу, в європейську та світову системи стандартів, технічних регламентів, нагляду і контролю, які характерні для економічно розвинених країн. Сучасне будівельне законодавство Нової Зеландії складається з двох компонентів: статутного закону і статутного регламенту. Основними нормативно- правовими актами, які регламентують будівельну галузь Нової Зеландії є Будівельний акт від 2004 р. та Регламент про будівельні норми і правила від 1992 р. Будівельний акт № 72 від 24 серпня 2004 р. встановлює принципи технічного регулювання будівельної галузі, зокрема, закріплює застосування параметричних будівельних норм і правил, визначає правила ліцензування професійної діяльності, а також містить положення, які запроваджують функції, обов'язки та повноваження наглядово-контролюючих органів та інші положення щодо будівельної діяльності.
  • Item
    Каналізація, її системи та схеми
    (Національний авіаційний університет, 2021-05) Вільчанська, В. О.
    Місце та роль каналізації у сучасному житті. Різновиди каналізаційної мережі, а також специфіка систем та схем з усіма необхідними елементами
  • Item
    Будівництво та експлуатація аеродромів на території України та забезпечення їх оборони та охорони
    (Національний авіаційний університет, 2021) Бугайцова, Л. В.; Першаков, Валерій Миколайович
    Суть секції полягає в прагненні донести важливу інформацію про охорону і оборону аеродромів на території України. Для цього необхідно детально вивчити план будівництва та детальної розробки плану експлуатації аеродромів. Розглядаю також деталі охорони та оборони аеродромів країни.
  • Item
    Поширення практики застосування правила «3R» країнами Європейського Союзу у галузі будівництва
    (Національний авіаційний університет, 2020-11-16) Томіленко, Марія Андріївна; Томиленко, Мария Андреевна; Агєєва Галина Миколаївна; Агеева Галина Николаевна; Agieieva Galyna
    Сталий розвиток як модель використання ресурсів передбачає відповідну взаємодію між людиною та природою. Задоволення потреб сучасних поколінь не повинно негативно впливати на навколишнє середовище зараз та мати негативні наслідки у часі. Перспективним напрямом забезпечення сталого розвитку є оптимізація органічних ресурсів та впровадження природо-, енерго- та матеріалозберігаючих технологій. У галузі будівництва країн Європейського Союзу останнім часом поширюється практика застосування правила «3 R: reduce, reuse and recycle» (скорочення, повторне використання та переробка) щодо захисту природних ресурсів і мінімізації відходів. Нажаль, Україна має високий рівень утворення відходів та низькі показники їх використання як вторинної сировини у будівельній галузі. Мета доповіді – висвітлити досвід країн Європейського Союзу стосовно вирішення проблемних питань, пов’язаних із мінімізацією відходів будівельної галузі під час забудови та реконструкції забудови населених міст.