Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/57714
Название: Підсистема підтримки прийняття рішень при виникненні пожежі в салоні повітряного судна
Авторы: Горбань, Юрій Олександрович
Ключевые слова: дипломна робота
пожежа
повітряне судно
підсистема підтримки прийняття рішень
машинне навчання
алгоритму ELM
Дата публикации: июн-2022
Издательство: Національний авіаційний університет
Краткий осмотр (реферат): Стрімке впровадження інфокомунікаційних технологій у різні сфери людської діяльності сприяє розвитку методів протидії їхньому функціонуванню для стримування пропонованих ними можливостей із боку зловмисників. Причому така протидія реалізується на різних рівнях для впливу як на приватних осіб, так і державні структури. Внаслідок цього з'являється безліч класів деструктивних інформаційних кібернетичних впливів (ДІКВ). Загальний аналіз атак показує, що одним із ефективних способів впливів на інфокомунікаційну мережу з метою порушення процесів управління нею є несанкціоноване блокування доступу до інформаційних ресурсів. Найбільш поширеним методом ДІКВ є розподілена атака відмови в обслуговуванні (DDoS-атака). Результати аналізу ДІКВ на інфокомунікаційні мережі у 2021 році вказують на те, що однією з основних цілей ДІКВ є прикладний рівень інфокомунікаційної мережі. Статистика атак за кількістю запитів на секунду показує, що більш ніж у 79,4% випадків атак потужність атаки лежить у межах 10-1000 тис. запитів на секунду (RPS) при середній тривалості від 30 до 60 хвилин на 41,4% випадків. Розглядаючи динаміку тенденції проведення розподілених атак відмови в обслуговуванні прикладного рівня, можна дати прогноз збільшення в найближчому майбутньому частки застосування низькоінтенсивних атак, що потребує вдосконалення методів їх виявлення. З метою мінімізації наслідків DDoS-атак, їх виявлення та класифікація є вкрай важливим і водночас складним завданням. Основний спосіб розпізнавання DDoS-атаки полягає у виявленні аномалій у структурі трафіку. Традиційні механізми забезпечення безпеки – міжмережеві екрани та системи виявлення вторгнень – не є ефективними засобами для виявлення DDoS-атак та захисту від них, особливо атак трафіком великого обсягу. Фундаментальною передумовою виявлення атак є побудова контрольних характеристик трафіку під час роботи мережі у штатних умовах із наступним пошуком аномалій у структурі трафіку (відхилення від контрольних характеристик). Існуючі методи виявлення DoS-атак, засновані на статистичному аналізі порогових значень, що дозволяють ефективно розпізнавати атаки транспортного рівня (SYN-флуд, UDP-флуд та інші), малоефективні для виявлення низькоінтенсивних DoS-атак (Low-Rate DoS) прикладного рівня. Це зумовлює актуальність розробки нових механізмів виявлення низькоінтенсивних атак прикладного рівня типу «відмова в обслуговуванні» в комп'ютерних мережах за допомогою методів штучного інтелекту. Отже метою роботи є розробка технології виявлення мережевих атак низької ефективності на основі аналізу трафіку по повному спектру параметрів з використання методів штучного інтелекту.
Описание: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021р. №311/од «Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету». Керівник проекту: Кучерява О.М.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/57714
Располагается в коллекциях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти ОПП Інформаційні системи та технології

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
ФККПІ_2022_126_Горбань_Юрій_Олександрович.pdf1.21 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.