Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/56121
Назва: ЗОЛОТОНОСНІСТЬ МЕЗОЗОЙ-КАЙНОЗОЙСЬКИХ ПОХОВАНИХ АЛЮВІАЛЬНИХ ВІДКЛАДІВ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Автори: Ковальчук, Мирон Степанович
Ключові слова: золото
розсипи
кори звітрювання
мезозой–кайнозой
поховані річкові долини
Україна
Дата публікації: 2005
Видавництво: МІНЕРАЛОГІЧНИЙ ЗБІРНИК
Серія/номер: 55;1-2
Короткий огляд (реферат): У межах Українського щита кори звітрювання кристалічних порід фундаменту тісно просторово й парагенетично пов’язані з похованими річковими долинами. Це дає змогу виділити єдиний еволюційно-генетичний ряд кори звітрювання–алювіальні відклади. Специфіка алювіального седиментогенезу, пов’язаного з розмиванням і перевідкладенням хімічних кір звітрювання, зумовила формування значних концентрацій золота в літофаціях і фаціальних умовах, які не характерні для класичних алюві-альних розсипів. Похованим річковим палеодолинам притаманна успадкованість молодшими водотоками давньої річкової мережі, що зумовило стратиграфічну транзитність як матеріалу алювію, так і золота.
Опис: Важливу роль у створенні золотого потенціалу осадового чохла відіграє комплекс осадових формацій, які утворились у близьких за умовами осадонагромадження умовах і досить широко представлені на теренах України. Одним із перспективних рудоконцентрувальних і рудогенерувальних формаційних типів є гіпергенний, що охоплює різновікові(від архею до кайнозою) площові та лінійні кори звітрювання[7]. Внаслідок еволюції короутворення на Українському щиті(УЩ) у різних за віком, генезисом і петрографічним складом формаційних комплексах формувались золотоносні кори звітрювання. Різноманітна історія геологічного розвитку окремих блоків УЩ зумовила різний ступінь збереженості зон гіпергенезу і, відповідно, їхню перспективність на золоте зруденіння. Широкого розвитку зони гіпергенезу набули й на відомих рудопроявах золота[8].
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/56121
Розташовується у зібраннях:Наукові праці співробітників НАУ (проводиться премодерація, колекція НТБ НАУ)
Наукові статті викладачів кафедри аерокосмічної геодезії та землеустрою

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
48.53_Ковальчук_М..pdf243.89 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.