Навчально-методичні матеріали кафедри екології

Permanent URI for this collectionhttp://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53255

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 9 of 9
  • Item
    Geology and fundamentals of mineralogy
    (National Aviation University, 2022-02-18) Dudar, Tamara Viktorivna; Дудар, Тамара Вікторівна
    The course “Geology and Fundamentals of Mineralogy” introduces students to the basics of geology through lectures, laboratory exercises, and self-study. Topics ranging from general information about the Earth and geochronology to mineral and rock identification, from endogenous processes to plate tectonics, and from exogenous processes to the conveying the social relevance of geology are explored. It is intended for students specializing in Ecology and Environmental Protection doing their courses in English.
  • Item
    Environmental monitoring
    (National Aviation University, 2022-07-05) Dudar, Tamara Viktorivna; Дудар, Тамара Вікторівна
    The course “Environmental Monitoring” introduces students to the basics of monitoring of environmental components through lectures, laboratory exercises, and self-study. Topics ranging from the concept and general ideas about the system, hierarchical levels and regulatory support for environmental monitoring to quality control of the environmental components are explored. It is intended for students specializing in Ecology and Environmental Protection doing their courses in English.
  • Item
    Екологічний аудит та екологічний контроль
    (Національний авіаційний університет, 2023-03-13) Саєнко, Тетяна Василівна
    Короткий зміст курсу лекцій підготовлений для студентів 4-го курсу, які пройшли вивчення дисциплін: «Вступ до фаху», «Загальна екологія та неоекологія», «Біологія», «Біогеохімія», «Інформаційні технології в екології», «Моніторинг навколишнього природного середовища», «Управління природоохоронницькою діяльністю», «Природоохоронне законодавство», отримані на першому (бакалаврському) рівні вищої школи. та містять інформацію з основ екологічного аудиту, контролю, з історії їх розвитку, сучасного стану та перспектив упровадження в Україні. Розглянуто систему екологічного менеджменту та переваги її застосування на промислових і господарських об'єктах, міжнародні та вітчизняні стандарти серії ISО, ДСТУ. Зроблено огляд органів управління екоаудитом і екоменеджментом, описано особливості сертифікації екоаудиторів, наголошено на вигодах від упровадження екоаудиту і контролю. У кінці кожної лекції наведено запитання для самоперевірки, питання до екзамену та список рекомендованої літератури. Для студентів спеціальності 101 «Екологія», ОПП «Екологія та охорона навколишнього середовища».
  • Item
    Англо-українсько-російський словник екологічних термінів
    (Національний авіаційний університет, 2020) Дудар, Тамара Вікторівна
    Містить широкий спектр термінів і терміносполук з питань впливу антропогенної діяльності на довкілля та екологічної безпеки авіатранспортних процесів, узятих із сучасної науково-технічної літератури, міжнародних і державних стандартів і документації ICAO. Призначений для широкого кола користувачів – науковців, аспірантів, студентів, що мають намір підвищити рівень своїх навичок перекладу фахово-орієнтованої літератури з проблем охорони навколишнього природного середовища.
  • Item
    Екологія. Навчальний посібник для студентів вищих педагогічних закладів освіти
    (Вінницька міська друкарня, 2011) Саєнко, Тетяна Василівна; Мудрак, Олександр Васильович; Познанська, Ольга Володимирівна
    У навчальному посібнику розглянуто основні закономірності взаємодії суспільства і природи; теоретичні і практичні аспекти екології як науки; сучасну екологічну ситуацію у світі на фоні науково-технічного прогресу, стратегії нового суспільного поступу у контексті екологічного імперативу. Висвітлено екологічні проблеми України та внесок вітчизняних учених у їх вирішення; подано факти останніх природних і антропогенних катастроф; концептуальні підходи до поступу цивілізації й ноосферогенезу, роль і значення екологічної освіти, зокрема вищої, для збалансованого розвитку. Під кутом зору сучасника розглянуто вчення В.І. Вернадського про біосферу та ноосферу. Простота викладу матеріалу, цікаві приклади та ілюстрації значно полегшать засвоєння матеріалу. Призначений для студентів вищих педагогічних закладів освіти, викладачів, широкого кола читачів, які цікавляться сучасними екологічними проблемами. Може бути корисний для слухачів іститутів (центрів) підвищення кваліфікації, вчителів, учнів старших класів, усіх, хто небайдужий до стану довкілля та його поліпшення.
  • Item
    Інженерна екологія
    (Національний авіаційний університет, 2019) Ісаєнко, Володимир Миколайович; Бабікова, Катерина Олександрівна; Саталкін, Юрій Миколайович
    У другому виданні підручника розглянуто актуалізовану базову міждисциплінарну систему теоретичних, методологічних та технологічних знань з інженерної екології для підготовки інженерів синергетичної інноваційної компетентності з орієнтацією на тенденції глобального інноваційного та екологічного імперативів на період до 2030–2050 років; моделі технологічного синергізму четвертої промислової революції. Висвітлено синергетичні основи екологічної інженерії сталого розвитку, системної інженерної екологізації виробництва, інфраструктур з посиланням на закордонний досвід та вітчизняні проблеми; розглянуто системну модель екологічно чистого підприємства повного життєвого циклу продукції; аерокосмічні технології екологічної інженерії. Наведено рекомендовані переліки структурних скла- дових професійних компетенцій за спеціальністю «Інженерна екологія» з метою сприяння формуванню моделей інтегрованої інженерно-екологічної компетентності фахівців різної галузевої спеціалізації. Для освітнього ступеня магістра інженерної міждисциплінарної освіти, систем післядипломної освіти та самоосвіти. Буде корисним для викладачів закладів вищої освіти у проектуванні інтегрованих моделей професійної компетентності випускників.
  • Item
    Хіммотологія: Електронний підручник
    (2020) Бойченко, Сергій Валерійович; Терьохін, В.І.; Новікова, В.Ф.; Черняк, Лариса Миколаївна; Луганова, Т.О.
    Розвиток усіх видів тезніки обов'язково супроводжується підвищенням їх довговічності і безвідмовності у роботі. Палива - це джерела енргії для двигунів і машин, а мастильні матеріали - засіб зниження тертя та зношування механізмів, а технічні рідини - речовини, що використовуються для поглинання (амортизації) або передавання в машинах і механізмах енергії від її джерела до місця використання або в навколешнє середовище.
  • Item
    Екологія: Методичні рекомендації до вивчення дисципліни та виконання контрольної роботи
    (НУХТ, 2014) Ничик, Оксана Василівна; Маджд, Світлана Михайлівна; Тагачинська, Ольга Василівна; Салавор, Оксана Максимівна
    Предметом вивчення дисципліни «Екологія» є структура багаторівневих систем у природі, принципи, правила та закони взаємодії живих організмів між собою та з навколишнім середовищем, стан сучасної біосфери Землі, його формування під впливом природних та антропогенних факторів, вплив суспільства на екосистеми Землі та зворотну реакцію природи на діяльність людини, заходи, необхідні для збереження екологічної рівноваги на планеті та раціонального використання природних ресурсів, закони про охорону довкілля.
  • Item
    Основи екології: Методичні рекомендації до вивчення дисципліни
    (НУХТ, 2014) Ничик, Оксана Василівна; Маджд, Світлана Михайлівна; Тагачинська, Ольга Василівна; Салавор, Оксана Максимівна
    Предметом вивчення дисципліни «Основи екології» є структура багаторівневих систем у природі, принципи, правила та закони взаємодії живих організмів між собою та з навколишнім середовищем, стан сучасної біосфери Землі, його формування під впливом природних та антропогенних факторів, вплив суспільства на екосистеми Землі та зворотну реакцію природи на діяльність людини, заходи, необхідні для збереження екологічної рівноваги на планеті та раціонального використання природних ресурсів, закони про охорону довкілля.