Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53140
Назва: Програмний модуль моніторингу апаратних та програмних ресурсів комп’ютера на основі Arduino
Автори: Радченко, Анастасія Сергіївна
Ключові слова: дипломна робота
програмний модуль
моніторинг
дослідження
мікроконтрол
модуль
Дата публікації: лип-2021
Видавництво: Національний авіаційний університет
Короткий огляд (реферат): У наш час розвиток комп’ютерних технологій сягнув цілковито нових масштабів. Електронно-обчислювальні машини увійшли у всі сфери людської діяльності. Майже кожне підприємство, установа або ж організація незалежно від сфери діяльності вже неможливо уявити без комп’ютерної техніки. Наразі таке устаткування є такою ж невід’ємною частиною будь-якого офіса як і, наприклад, телефон. З огляду на це виникла необхідність моніторингу ресурсів комп’ютерів, оскільки вони виходили із ладу або не були оптимізовані. Принцип моніторингу залишається незмінним – це здійснення контролю за комп’ютером. У зв’язку з цим з’явилась і нова професія – системний адміністратор, функцією якої є налагодження комп’ютера для максимально стабільної безперебійної його роботи без загрози пошкодження його компонентів. Раніше таку діяльність не так і легко було здійснити, оскільки не існувало необхідного програмного забезпечення, яке задовольняло би зазначені потреби, але завдяки тому, що наука не стоїть на місці, з’явились сучасні технології та програми. Моніторинг ресурсів персонального комп’ютера став набагато простішим. У всіх сучасних операційних системах існують стандартні програми моніторингу, проте і досі є аспекти, які потребували б вдосконалення. Об’єктом дослідження є процес моніторингу ресурсів ПК за допомогою програмного забезпечення. Предмет дослідження – програмний модуль моніторингу апаратних та програмних ресурсів комп’ютера на основі Arduino. При вирішенні поставлених завдань було використано теоретичні знання та практичні надбання в галузі програмного забезпечення моніторингу ресурсів ПК; для дослідження проектування програми, було використано знання у галузі потоків, у галузі теорії щодо навантаження ЦП та ОЗП; знання у галузі отримання інформації щодо комплектуючих та їх характеристик. В результаті досліджень було досягнуто таких нововведень: моніторинг навантаження на ЦП та ОЗП від кожного процесу та оповіщення користувача щодо цієї події; моніторинг навантаження на ЦП та ОЗП в цілому та оповіщення користувача щодо цієї події; можливість не тримати програму відкритою на основному екрані ПК за рахунок виводу інформації на зовнішній дисплей через Arduino. Результати досліджень можуть бути застосовані як у повсякденному житті для пересічного користувача ПК, так і для професійної роботи.
Опис: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету". Керівник проекту: Нечипорук О.П.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53140
Розташовується у зібраннях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти ОПП Системне програмування

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ФККПІ_2021_123бак_Радченко АС.pdf2.59 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.