Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/52869
Назва: Вплив ТНК на економічне зростання країн, що розвиваються
Автори: Дейнеко, Яна Олександрівна
Ключові слова: дипломна робота
транснаціональна корпорація
економічне зростання
національна економіка
конкуренція
трансформаційні процеси
Дата публікації: 2021
Видавництво: Національний авіаційний університет
Короткий огляд (реферат): Проблеми розвитку транснаціональних корпорацій в умовах системної трансформації економіки і її глобалізації є одними з найбільш значущих в сучасних умовах. Сукупність сучасних потужних ТНК стала самостійною підсистемою світової економіки, транснаціональні корпорації мають вирішальний вплив на функціонування і розвиток інших суб'єктів і підсистем світової економіки (національних економік, міжнародних організацій, об’єднань держав, інтеграційних угруповань). Провідна роль ТНК як суб'єктів міжнародних економічних відносин визнається зарубіжною та вітчизняною наукою. Динамічний розвиток транснаціональних корпорацій у світовій економіці обумовлено перевагами їх інтегрованої структури, позитивними ефектами від централізації і концентрації фінансово-кредитних ресурсів, що дозволяють домінувати на світовому ринку, а також отриманням ексклюзивного доступу до унікальних конкурентних переваг в рамках світової економіки. ТНК перебувають в тісному взаємозв'язку із глобалізацією світової економіки і, по суті своїй, є одним із продуктів глобалізації. У той же час сукупність транснаціональних корпорацій в нових умовах виступає як самостійна підсистема і головний каталізатор процесів глобалізації та трансформації світової і національних економік. Це, безсумнівно, вимагає більш глибокого дослідження, що актуалізує обрану для випускної роботи тематику. В новітніх умовах стійкість функціонування національної економіки все в більшій мірі залежить від діяльності в ній зарубіжних транснаціональних корпорацій. ТНК в умовах нестабільної економічної кон'юнктури чинити надавати сприятливий вплив на стійкість економіки країни-реципієнта. Це пов'язано із здійсненням такими корпораціями виробничих, торгово-збутових, сервісних, науково-технічних та інших міжнародних операцій при більш вільному (в порівнянні із національними компаніями) використанні фінансово-кредитних ресурсів. У той же час посилення присутності ТНК в ряді випадків посилює кризові явища в приймаючих країнах. Отже, виникають проблеми гармонізації розвитку національної економіки в рамках глобальної, її економічних інтересів із інтересами функціонують в ній транснаціональних корпорацій.
Опис: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету". Керівник проекту: професор, д. е. н. Жаворонкова Галина Василівна.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/52869
Розташовується у зібраннях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки
Наукові праці студентів НАУ (проводиться премодерація, колекція НТБ НАУ)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ФЕБА_2021_051_МЕ_ДейнекоЯО.PDF1.64 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.