Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/52468
Title: Таємниці «західного інтернування»: японці в радянських таборах для військовополонених в Українській РСР (1946–1949 рр.)
Authors: Карпов, Віктор Васильович
Потильчак, Олександр Валентинович
Такаакі, Такеучі
Keywords: полон
японська армія
Українська СРС
СРСР
інтернування
репатріація
Друга світова війна
Далекий Схід
Issue Date: 2010
Publisher: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова , Національний військово-історичний музей України
Citation: Потильчак О.В., Карпов В.В., Такеучі Т. Таємниці «західного інтернування»: японці в радянських таборах для військовополонених в Українській РСР (1946–1949 рр.) / О. Потильчак, В. Карпов, Т. Такеучі. – К.: Вид-во Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України, 2010. – 176 с., 24 іл.
Abstract: У книзі на основі нещодавно розсекречених унікальних архівних документів Управління у справах військовополонених та інтернованих НКВС (МВС) УРСР, спогадів очевидців і свідчень учасників тих подій вперше в історичній науці зроблено спробу висвітлити трагічну долю тисяч інтернованих вояків японської Квантунської армії, які волею сталінської репресивно-каральної системи опинилися за тисячі кілометрів від рідної землі – в далекій Україні. Багато з них так і не побачили більше своєї батьківщини, знайшовши останній спочинок в українській землі. Наразі ця сторінка історії радянського військового полону часів Другої світової війни залишається «білою плямою» на тлі хоч якоюсь мірою відомих і відносно вивчених його сюжетів, а згадка про японських військовополонених на наших теренах, навіть у спеціалістів-істориків викликає неприховане здивування. Здається, давно настав час розвіяти морок невідомості…
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/52468
ISSN: 978-966-614-074-9
Appears in Collections:Монографії кафедри комп'ютерних технологій дизайну і графікиItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.