Матеріали Х Міжнародної науково-практичної конференції ( м. Київ, Національний авіаційний університет, 28 лютого 2020 р.)

Permanent URI for this collectionhttp://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44884

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 20 of 57
  • Item
    Чи є корупціонерами суб’єкти злочину, предбаченого ст. 369-2 Кримінального кодексу України «зловживання впливом»?
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Ярмиш, Н.М.
    Стаття 369-2 з моменту її появи у Кримінальному кодексі України (КК України) піддавалася і піддається до сих пір жорсткій критиці.Починати цю критику можна прямо з сумнівної назви, яка дає підстави думати, що впливати на осіб, зазначених в диспозиції, нібито можна, проте в цьому слід «знати міру» – впливом не зловживати. Проблем, пов’язаних з невдалою конструкцією статті, дуже багато.
  • Item
    Застосування біометричних технологій з метою протидії кримінальним правопорушенням на державному кордоні
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Філіппов, С.О.; Дрюк, Н.С.
    Підвищення рівня застосування різноманітних технологій, у тому числі біометричних, передбачено різними нормативно-правовими актами серед шляхів розв’язання проблеми протидії злочинності. Наприклад, відповідно до Стратегії розвитку Державної прикордонної служби у 2020 р. повинна бути завершена модернізація та укомплектованість підрозділів прикордонного контролю програмно-технічними комплексами з функціями оброблення інформації про осіб, які перетинають державний кордон, їх паспортних документів з використанням електронних носіїв інформації, у тому числі з функцією біометричного контролю.
  • Item
    Criminological characteristics of the intellectual property protection system in Ukraine
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Topchy, V.V.
    Today, Ukraine is on track to reform its own system of intellectual property rights (intellectual law). On the one hand, Ukraine participates in all the main (basic) universally recognized international treaties in the field of intellectual property protection, on the other - Ukrainian legislation has not been formed in final form.
  • Item
    Criminal protection of labour relations
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Topchy, V.V.
    The criminal legal protection of human labour rights from socially dangerous attacks is a necessary component of the mechanism for their implementation and State protection, and must be ensured through a unified and harmonized system of criminal law. The criminalization of certain acts often arises from the impact of the adoption of relevant international legal instruments in a particular area.
  • Item
    До питання зниження віку, з якого настає кримінальна відповідальність
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Сосніна, О.В.
    Питання уточнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, останнім часом актуалізувались, що зумовлено сучасними умовами життя суспільства, високими темпами розвитку науково-технічного прогресу, інститутами соціалізації особистості, а також негативними тенденціями до зростання дитячої злочинності.
  • Item
    Кримінально-правові та кримінологічні аспекти «злочинів ненависті» в Україні
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Сисоєва, В.П.
    Поняття «злочин ненависті» не так давно з’явилося у науковій юридичній літературі та на сьогодні не має законодавчого закріплення. Відповідно до запропонованого Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (далі – ОБСЄ) визначення, «злочином ненависті» є звичайний кримінальний злочин, який вчинений через упереджене ставлення до певної групи людей, що об’єднані якоюсь спільною – реальною чи уявною – ознакою (а не проти конкретної чи, навпаки, будь-якої випадкової людини).
  • Item
    Міжнародно-правові основи уніфікації українського законодавства: деякі аспекти термінологічної ідентичності
    (2020-02-28) Стрельцова, Є.Д.
    Все більш активно входження України у міжнародні та регіональні правові простори вимагає від держави постійно зважати на міжнародноправові зобов’язання, які передбачають необхідність зміни певних законодавчих актів. При цьому виникають два взаємопов’язані питання: застосування норм міжнародного права у внутрішньому правопорядку України та відповідність українського права міжнародно-правовим зобов’язанням держави.
  • Item
    Ратифікація Римского статуту міжнародного кримінального суду: можливість варіативних наслідків
    (2020-02-28) Стрельцов, Є.Л.
    Міжнародний кримінальний суд самостійно не проводить розслідування злочинів проти людства. Це повинні робити національні судові і правоохоронні органи. Але, якщо буде встановлено, що держава не може або не хоче розпочинати кримінальне провадження, Міжнародний кримінальний суд може почати своє провадження.
  • Item
    Окремі проблеми правозастосування у сфері кримінально-правової охорони інтелектуальної власності в умовах модернізації суспільства
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Станкевич, Ю.В.
    Сьогодення в умовах динамічного формування глобального інформаційного простору, швидкої та легкодоступної можливості отримання інформації, розвиненості інформаційних технологій ставить нові задачі науковій спільноті щодо створення належної та дієвої охорони інтелектуальної власності, особливо у найбільш суспільно небезпечному кримінально-правовому аспекті.
  • Item
    Air criminal law as a branch of law
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Semchuk, N.O.; Maliarchuk, N.V.
    So far, science does not have a unified approach to what is the field (branches/areas) of law, what is their classification and relationship. The European, more exactly the continental law, philosophers and thinkers want(ed) to put each branch of law into this dichotomy: Public and Private Law. In continental law, such areas of law are generally distinguished as constitutional, administrative, criminal, civil, etc. Other researchers offer a much broader classification that separately includes computer, competition, aviation, space, and other areas of law that are classically distinguished as sub-sectors.
  • Item
    Значення адвокатської етики
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Рибікова, Г.В.
    Варто визнати, що в адвокатському середовищі чимало проблем, в яких проявляється контраст між реальністю та бажаною моделлю поведінки, але адвокатура, яка не стоїть фундаментом на етичних цінностях не може розраховувати на довіру суспільства, що тягне за собою надмірне втручання держави і зменшення адвокатської незалежності як плату за таке втручання. Отже, успішний розвиток системи незалежної адвокатури має своєю умовою моральне здоров’я її членів, що забезпечується механізмом притягнення до дисциплінарної відповідальності за порушення Правил адвокатської етики.
  • Item
    Неврегульованість питання порядку огляду та фіксування місця події
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Расторгуєв, О.В.
    Поняття огляду наводиться в статті 237 Кримінального процесуального кодексу України (далі як КПК України). Так, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Перш за все слід зазначити, що огляд, як слідча є першочерговою та найпоширенішою слідчою дією. Однак в структурі процесуального закону, а саме в Главі 20 КПК України, яка включає в себе 23 статті, стаття 237 «огляд» знаходиться лише на 15 місці. Вважаємо дану конструкцію такою, що позбавлена логіки.
  • Item
    Стандартизація унормування експертних процесів як удосконалення механізмів забезпечення конституційних прав людини і громадянина
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Полтавський, А. О.
    У 2018 р. вноситься новий код та класифікаційне угрупування до національного класифікатора ДК 004:2008 «Український класифікатор нормативних документів» – 07.140 «Судова експертиза», що відповідає аналогічному коду та класифікаційному угрупуванню, внесеному у 2015 р. до Міжнародного класифікатора стандартів (ICS). У тому ж році створюється Технічний комітет 192 «Судова експертиза» Національного органу стандартизації України (ТК 192 «Судова експертиза») з виконанням функцій секретаріату Київським НДІСЕ.
  • Item
    Мета вчинення умисного вбивства, передбаченого ст. 118 КК України
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Плисюк, Н.М.
    При вчиненні умисного вбивства при перевищенні меж необхідної оборони така мета має місце, якщо захисні дії вчиняються: а) для захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави; б) припинення чи відвернення посягання. За відсутності хоча б одного з цих моментів відповідальність повинна наставати на загальних підставах. При вчиненні умисного вбивства при перевищенні заходів, необхідних для затримання злочинця, дії повинні вчинятися для його затримання та доставлення органам влади.
  • Item
    Особливості судово-медичної експертизи авіаційної травми
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Плетенецька, А.О.
    В Україні постає необхідність удосконалення методик ДНК-досліджень із наближенням їх до міжнародних стандартів. Іншою проблемою є судово-медичне дослідження у випадках, коли авіаційна травма відбулася на території іншої країни і створюється спеціальна комісія у країні, де відбулася авіаподія, за участі представників авіакомпанії та Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами.
  • Item
    Перспективи удосконалення кримінальної відповідальності за участь у створенні терористичної групи чи терористичної організації
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Петриченко, О.П.
    В умовах поширення терористичної діяльності та організованої злочинності, особливо з початком збройного конфлікту на Сході України,надзвичайно велику небезпеку становить злиття цих двох видів злочинності й набуття терористичною діяльністю організованих форм. Україна, з метою виконання взятих на себе зобов’язань у напрямку європейської інтеграції і як член Ради Європи, має обов’язок гармонізувати кримінальне законодавство у сфері протидії тероризму з відповідними положеннями міжнародно-правових документів.
  • Item
    Оцінка ефективності передбачення додаткових покарань за злочини терористичного характеру
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Парасюк, Н.М.
    Доводиться констатувати, що у питанні визначення меж караності злочинів терористичного характеру допущено суттєві недоліки законотворчого характеру. Їх усунення дозволить належно індивідуалізувати каральний вплив щодо осіб, які вчинили злочини та закріпити результат спеціальної превенції, який має місце при відбуванні основних видів покарання.
  • Item
    Кримінально-правові форми реагування на вчинення корупційних злочинів
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Однолько, І.В.
    За статистичними показниками різних організацій та служб з опитування населення, близько 60% українців визнають корупцію, як найбільшу загрозу національній безпеці держави, оскільки вона призводить до руйнування економічних потужностей, сприяє розкраданню державних багатств та руйнує морально-етичну складову суспільства. За таких обставин, першочергового значення набуває належне реагування держави, правоохоронних органів та громадянського суспільства на вчинення корупційних злочинів.
  • Item
    Для кого пишеться новий КК?
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Навроцький, В.О.
    Під час засідань робочої групи з питань реформи кримінального права, яка утворена в складі Комісії з питань правової реформи, неодноразово виникало питання про те, для кого пишеться новий КК? Виникали різноманітні варіанти відповідей – для всіх громадян, включаючи законослухняних, для потенційних правопорушників, для працівників правозастосовних органів, для української влади…
  • Item
    Особливості взаємодії органів досудового слідства та судово-медичної експертизи при проведенні огляду місця події
    (Національний авіаційний університет, 2020-02-28) Михайличенко, Б.В.; Біляков, А.М.
    Невід’ємним правом людини є її право на життя, яке гарантує держава та Конституція країни. Кримінальні злочини проти життя людини відносяться до особливо тяжких злочинів. Права потерпілих від таких злочинів забезпечуються під час всебічного розслідування таких кримінальних справ. Важливим етапом під час розслідування кримінальних правопорушень, які були вчинені проти життя людини, є огляд місця події (ОМП).