Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43021
Название: Конфліктогенний потенціал асиметричних китайсько-в’єтнамських відносин
Другие названия: Conflictogenic potentials of the asymmetric Chinese-Vietnam relations
Авторы: Дерев’янко, Ігор Петрович
Ключевые слова: Китай
В’єтнам
китайсько-в’єтнамські відносини
Південно-Китайське море
стратегія
Дата публикации: 2019
Издательство: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет»
Библиографическое описание: Дерев’янко І. П. Конфліктогенний потенціал асиметричних китайсько-в’єтнамських відносин / І. П. Дерев’янко // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Зб. наук. праць. – К., 2019. – Вип. 138. – С. 58–70.
Краткий осмотр (реферат): В статті проаналізовано особливості китайсько-в’єтнамськх асиметричних відносин з потужним деструктивним потенціалом. Сконцентровано увагу на елементах конфронтації між Китаєм і В’єтнамом, які стоять на заваді прискоренню та розширенню масштабів стратегічного співробітництва. З’ясовано, що двосторонні відносини між Китаєм і В’єтнамом, хоча і розвиваються у форматі «всебічного стратегічного співробітництва і партнерства» не уникнули протистояння, викликаного територіальними суперечками у Південно-Китайському морі. В’єтнам відчуває серйозний дискомфорт від посилення агресивної регіональної політики Китаю, яка набуває системного і чітко структурованого характеру. Досліджено ключові конфігурації і траєкторії базових стратегій В’єтнаму, направлені на стримування Китаю, який намагається поступово переформатувати простір навколо своїх кордонів. Встановлено, що китайсько-в’єтнамські відносини це поєднання політичних, ідеологічних і культурних контактів з комплексом протиріч. Попри послаблення ролі ідеологічних догматів, комуністичні партії Китаю і В’єтнаму є надто близькими і контролюють найважливіші вектори розвитку двосторонніх відносин. Зазначено, що незважаючи на посилення протиріч, китайсько-в’єтнамські відносини динамічно розвиваються і еволюціонують і їх співпраця певною мірою ґрунтується на пошуку компромісів, спільних точок дотику позицій та взаємоприйнятних рішень.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43021
Располагается в коллекциях:Наукові статті викладачів кафедри міжнародних відносин, інформації та регіональних студій



Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.