Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42730
Назва: Світовий досвід і українська практика державного втручання в ціноутворення
Автори: Набок, Інна Іванівна
Ключові слова: державне регулювання цін
цінова політика
Дата публікації: 2018
Видавництво: Національний авіаційний університет
Бібліографічний опис: Набок І.І. Світовий досвід і українська практика державного втручання в ціноутворення // Національні економічні стратегії розвитку в глобальному середовищі: збірник тез міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ, 18 квітня 2018 р., НАУ, 2018 – с. 67-71.
Короткий огляд (реферат): Глобальними цілями впливу держави на ціни є: стимулювання структурної перебудови і модернізація національної економіки, оптимізація темпів і пропорцій економічного розвитку, зростання конкурентоспроможності на світовому ринку, боротьба з інфляцією, згладжування соціальної напруженості. В кінцевому рахунку, контроль в ціноутворенні сприяєдосягненню генерального курсу державного регулювання оптимізації економічного розвитку і стабілізації соціальної системи.Особливостіпрактики державного регулювання цін зарубіжних країн допомагає пояснити йогозакономірності і тенденції, а також застосовувати отримані знання при формуванні цінового механізму в Україні. В історичному плані державне регулювання цін починалося з спостереження за цінами з боку урядових органів. В даний час цей метод є тією основою, на якій базуються всі державні акції в цій сфері.Аналіз досвіду зарубіжних країн свідчить про те, що у всіх економічно розвинених країнах в тому чи іншому вигляді національні системи ціноутворення (саме як системи) спираються на регулюючу роль держави. Ця роль не зводиться тільки до вироблення спільної стратегії в питаннях ціноутворення, прийняття законодавчих актів, що регламентують порядок і методологію формування цін, але передбачає пряме або непряме регулювання цін, а також контроль за ними в тих випадках, коли це необхідно.І все це робиться при дотриманні основного принципу вільного встановлення цін в умовах ринкового господарства.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42730
Розташовується у зібраннях:Матеріали конференцій (тези доповідей) кафедри міжнародних економічних відносин і бізнесу

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Набок І.І._тези.pdf106.08 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.