Науково-практичний семінар «Наукометрія в НАУ. Створення наукометричних профілів викладачів НАУ»

Permanent URI for this collectionhttp://er.nau.edu.ua/handle/NAU/33506

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 3 of 3
  • Item
    Створення авторського профілю науковця - перший крок для входження до міжнародної наукової спільноти
    (НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ, 2018-04-13) Хавара, Ольга Андріївна
    Наукометрія – галузь наукознавства, що займається статистичними дослідженнями структури та динаміки масивів і потоків наукової інформації. Індекс Гірша (h-індекс )-показник впливовості науковця, колективу науковців чи наукового закладу, заснований на кількості публікацій та їх цитуванні. Наукометрична база -це бібліографічна і реферативна база даних з інструментами для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Google Scholar — пошукова система, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Дата виходу листопад 2004 року. Індекс Google Scholar включає в себе більшість рецензованих онлайн -журналів Європи та Америки Америки Америки найбільших наукових видавництв.
  • Item
    Как преобразовать документ Word в PDF с защитой от копирования и редактирования.
    (SEARCHER, 2015-06-18) Белев, Владимир
    Возможно, у вас когда-то возникала необходимость создать свой PDF документ с какой-либо информацией, откуда ничего нельзя было бы скопировать? В данной статье я расскажу вам, как можно при помощи простой бесплатной программы создать файл PDF из документа Word и включить защиту от выполнения различных действий, например: копирование любой информации из документа, внесение изменений в документ, возможность печати документа, редактирование и добавление комментариев.
  • Item
    Наукометрія. Навіщо вона потрібна? Показники індивідуальної ефективності науковця та НАУ.
    (Національний авіаційний університет, 2018-04-13) Іванкевич, О.В.
    Наукометрія – це розділ наукознавства, який вивчає еволюцію науки через численні вимірювання наукової інформації, такі як кількість наукових статей, опублікованих в даний період часу, цитованість і т. д. Основне завдання наукометрії полягає у дослідженні публікаційної активності та цитованості авторів наукових праць. Ефективність наукової діяльності може оцінюватися з використанням як якісних, так і кількісних показників. В основі якісних оцінок лежать висновки експертів. Кількісні оцінки засновані на опублікованих даних і патентній інформації: це число публікацій, аналіз частоти їх цитованості (індекс цитування), індекс Хірша, імпакт-фактор наукового журналу, в якому роботи опубліковані, кількість отриманих вітчизняних та міжнародних грантів, стипендій, вітчизняних та іноземних премій, участь у міжнародному науковому співробітництві, складі редколегій наукових журналів. З перерахованих вище показників останнім часом найбільший інтерес представляють індекс цитуванн,я, індекс Хірша і імпакт-фактор. Міжнародна практика наукометричних досліджень сьогодні базується на використанні наукометричних баз даних. Найбільш авторитетні і повні міжнародні бази даних, спрямовані на вивчення наукової активності країн (вчених, організацій) за бібліометричними показниками: Web of Science (WoS) Філадельфійського інституту наукової інформації корпорації Thomson Reuters Scopus видавничої корпорації Elsevier. Російський індекс наукового цитування (РІНЦ) Index Copernicus Їх данні враховуються в різних міжнародних і національних рейтингових системах.Індекс цитування - прийнята в науковому світі міра значущості наукової роботи якого-небудь ученого або наукового колективу. Величина індексу цитування визначається кількістю посилань на публікацію або прізвище автора в інших джерелах. Однак для точного визначення значущості наукових праць важливо не тільки кількість посилань на них, але і якість цих посилань. В даний час індекс цитування визнаний як один із найефективніших показників світових систем наукової інформації. h-індекс, або індекс Хірша- це наукометричний показник, який є кількісною характеристикою продуктивності вченого, групи вчених, університету або країни в цілому, заснований на врахуванні кількості публікацій та кількості цитувань цих публікацій.