Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/31675
Назва: Отто фон Бісмарк і колоніальне питання в Німеччині (1840 – 1890 рр.)
Інші назви: Otto von Bismarck and the colonial issue in Germany (1840 – 1890)
Автори: Троян, Сергій Станіславович
Дата публікації: 2011
Видавництво: Рівне: РІС КСУ
Бібліографічний опис: Троян С.С., Троян П.С. Отто фон Бісмарк і колоніальне питання в Німеччині (1840 – 1890 рр.). Монографія / С.С.Троян, П.С.Троян. – Рівне: РІС КСУ, 2011. – 224 с. (Серія: Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії).
Короткий огляд (реферат): Монографія присвячена комплексному вивченню процесу формування німецької колоніальної політики в 40 – 80-х рр. ХІХ ст. Робота ґрунтується на сучасних наукових принципах і методах дослідження наукової проблеми, узагальненні поглядів зарубіжних і українських учених-істориків, солідній фактологічній і джерельній базі. У форматі здійсненого наукового дослідження встановлено фундаментальні взаємозв’язки колоніальної діяльності та активізації колоніальної пропаганди в Німеччині напередодні її перших колоніальних загарбань в Африці й Океанії. Доведено вирішальний вплив німецької економічної, політичної та владної еліти на перехід колоніального питання з теоретичної площини у сферу реальної колоніальної політики Німецької імперії. Науково обґрунтовано, що впродовж 1871 – 1884 рр. у впливових представників німецької еліти і особисто рейхсканцлера Отто фон Бісмарка відбувся «зсув парадигм» від прохолодного ставлення до колоніальних проектів у бік їх активної підтримки й пропаганди колоніальної політики. Констатовано, що остаточне переміщення колоніальної проблематики з теоретичної площини в сферу практичної державної діяльності за океаном відбулося в 1884 – 1890 рр. При активному сприянні уряду Отто фон Бісмарка Німецька імперія заволоділа першими колоніями в Африці (Південно-Західна Африка, Того, Камерун, Східна Африка) й Океанії (острів Самоа та ін.). Доведено, що різні колоніальні ідеї, проекти, програми тощо вплинули на формування зовнішньополітичних концепцій і доктрин кайзерівської Німеччини та сприяли її включенню в боротьбу за переділ світу і завоювання „місця під сонцем”. Для викладачів, науковців, аспірантів, студентів, а також усіх, хто цікавиться проблемами історії колоніалізму, європейської політичної думки та історії міжнародних відносин.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/31675
Розташовується у зібраннях:Монографії кафедри міжнародних відносин, інформації та регіональних студій

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
23___Бiсмарк_МОНОГРАФIЯ.doc1.14 MBMicrosoft WordПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.