Методичні рекомендації кафедри електроніки, робототехніки і технологій моніторингу та інтернету речей

Permanent URI for this collectionhttp://er.nau.edu.ua/handle/NAU/19399

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 5 of 5
  • Item
    Теорія електромагнітного поля. Лабораторний практикум для здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр» спеціальності 171 «Електроніка»
    (Національний авіаційний університет, 2024) Габрусенко, Євген Ігорович; Іванов, Володимир Олександрович; Пітерцев, Олександр Андрійович; Навроцький, Денис Олександрович
    Навчальна дисципліна «Теорія електромагнітного поля» висвіт- лює цілісне коло питань стосовно випромінювання електромагніт- них хвиль, їх поширення в просторі, а також сучасних методик прогнозування поширення радіохвиль у реальних умовах. Метою виконання лабораторних робіт є закріплення теоретич- ного курсу шляхом практичного дослідження таких електродина- мічних явищ: – дифракції радіохвиль на перешкодах із геометричними розмірами, що перевищують довжину хвилі; – інтерференція радіохвиль при різних параметрах підлеглого ґрунту; – розсіювання потужності радіохвилі на різноманітних рослинах та метеоутвореннях. Опис кожної роботи супроводжується короткими теоретичними відомостями, які слід вивчити до виконання роботи. Перед виконанням роботи необхідно підготувати проєкт звіту згідно з вказівками. Роботи виконуються згідно з послідовностю, що міс- титься в опису. Під час виконання необхідно дотримуватись правил безпеки в лабораторії, а також додаткових вказівок викладача. Після отримання експериментальних даних слід виконати необхідні розрахунки та оформити звіт. Для підготовки до захисту робіт доцільно опрацювати запитання для самоперевірки, конспект лекцій та вказані викладачем джерела. Всі лабораторні роботи, як і розділи дисципліни, мають взаємозв’язок та внутрішню єдність. Отримані теоретичні відомості та практичні навички дозволять вирішувати інженерні задачі з проєктування зон досяжності систем зв’язку і передачі даних, аналізу параметрів електромагнітної обстановки та вирішення задач забезпечення якості сумісного функціонування різноманітних електронних систем у майбутній професійний діяльності.
  • Item
    Методичні рекомендації до виконання курсового проєкту для здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр» спеціальності 171 «Електроніка»
    (Національний авіаційний університет, 2024) Яновський, Фелікс Йосипович; Пітерцев, Олександр Андрійович; Миколушко, Андрій Миколайович
    Заключним етапом вивчення дисципліни «Електронні системи» є курсовий проєкт, який здобувач вищої освіти має захистити у восьмому семестрі. Курсовий проєкт виконується за тематикою одного з розділів курсу, який вивчається протягом двох семестрів на четвертому курсі. Виконання курсового проєкту допоможе здобувачу вищої освіти закріпити, розширити та узагальнити отримані теоретичні знання, набути навичок практичного використання методики вибору, обґрунтування та розрахунку тактико-технічних характеристик електронних систем (ЕС), а також самостійного розв’язання поставлених інженерних задач, включно з апаратною і програмною частинами ЕС. У процесі виконання проєкту закріплюються такі основні питання, як співвідношення між параметрами і принципи побудови ЕС, включно із системами, що використовують в авіації, вплив окремих параметрів та завадових чинників (завад, умов поширення радіохвиль) на показники якості функціонування ЕС. Окрім того, необхідно скласти функціональну схему системи і детально проаналізувати роботу одного із ключових вузлів або програмного забезпечення.
  • Item
    Аерокосмічні знімання та дистанційне зондування
    (Національний авіаційний університет, 2008) Яновський, Фелікс
    Методичні рекомендації до виконання розрахунково-графічних робіт. Містять варіанти завдань на розрахунково-графічні роботи, рекомендації щодо їх виконання та оформлення. Для студентів спеціальностей 6.070900 «Геоінформаційні системи і технології» та «Землевпорядкування та кадастр»