Матеріали конференцій (тези доповідей) кафедри міжнародних економічних відносин і бізнесу

Permanent URI for this collectionhttp://er.nau.edu.ua/handle/NAU/15051

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 20 of 81
  • Item
    Співробітництво публічного сектору та бізнесу в інноваційній сфері
    (Національний авіаційний університет, 2021) Панікар, Герман Юрійович; Panikar, Herman
    В останні роки в світі, особливо в розвинутих країнах, значно активізується співробітництво публічного сектору та бізнесу в інновацій ній сфері на принципах публічно-приватного партнерства. Як показує проведений аналіз, саме цей напрям співробітництва стає надзвичайно актуальним, оскільки публічно-приватне партнерство розглядається як один із найсучасніших інструментів підвищення ефективності та інтенсивності інноваційного процесу, а також прискорення інноваційного розвитку.
  • Item
    Прискорення сучасних глобальних трансформаційних перетворень та їх вплив на світові соціально-економічні процеси
    (Національний авіаційний університет, 2021) Степанов, Олександр Петрович; Stepanov, Oleksandr
    За останній рік хід глобальних трансформаційних подій, стан світової політики і економіки різко пришвидшився. Системна криза продовжує поглиблюватися і часом переходить у фази активного соціально-політичного протистояння у всіх основних регіонах планети.Причому, позначилася поляризація в протистоянні західних гравців і їх «візаві» на євроазіатському просторі. Сьогоднішня слабість американського керуючого впливу також підштовхує світових гравців (КНР, Росія, ЄС, Японія) до більш активного осмислення власних стратегічних інтересів і формування фундаментальних положень свого історичного майбуття.
  • Item
    Національні мобілізаційні моделі економічного розвитку і глобальні соціально-економічні інновації
    (Національний авіаційний університет, 2021) Татаренко, Наталія Олексіївна; Tatarenko, Nataliia
    Сам факт наявності національного стратегії економічного розвитку країни в глобальному середовищі вже сам по собі свідчить про те, що мова йде про суверенну державу, яка сама визначає цілі, механізми та інструменти їх досягнення з урахуванням національних економічних і соціальних інтересів. До того ж йдеться не про поступальний розвиток, а про проривний, покликаний забезпечити країні приєднання до світового простору (і економічного, і, як похідна, – політичного) на паритетних умовах.
  • Item
    Можливості та ризики глобальної цифрової трансформації для світового ринку праці в умовах пандемії COVID-19
    (Національний авіаційний університет, 2021) Пічкурова, Зоя Володимирівна; Pichkurova, Zoia
    Реалізація основних цілей глобальної цифрової трансформації відповідно до трендів, сформованих протягом останнього десятиліття, з одного боку, дозволила частково подолати негативні наслідки пандемії, а з іншого – спричинила загострення проблем на світовому ринку праці, пов’язаних з цифровізацією. Передусім, ці проблеми стосуються втрати робочих місць через автоматизацію бізнес-процесів та існування цифрових розривів.
  • Item
    Міжнародна і вітчизняна практика застосування моделей оцінки ймовірності банкрутства підприємств
    (Національний авіаційний університет, 2021) Набок, Інна Іванівна; Nabok, Inna; Прокоп'єва, Аліна Анатоліївна; Prokopieva, Alina
    Банкрутство підприємств не нове явище для світової і вітчизняної економіки. Сучасне визначення банкрутства підприємства характеризується наступними ознаками: нездатність повністю виконати вимоги кредиторів за певними грошовими зобов’язаннями, неможливість проводити оплату різних обов’язкових платежів. Існує велика кількість визначень терміна «банкрутство». У повсякденному розумінні під банкрутством слід розуміти неможливість підприємства платити за своїми зобов’язаннями через відсутність коштів.
  • Item
    Вплив COVID-19 на авіаційні перевезення в світі
    (Національний авіаційний університет, 2021) Побоченко, Леся Миколаївна; Побоченко, Леся Николаевна; Pobochenko, Lesia
    Досліджено вплив COVID-19 на авіаційні перевезення в світі (міжнародні та внутрішні перевезення). Проаналізовано регіональний розподіл міжнародних авіапасажирів у світі в контексті пандемії COVID-19.
  • Item
    Авіаційне страхування як чинник розвитку авіаційної галузі України у світовому господарстві
    (Національний авіаційний університет, 2021) Балабанова, Галина Петрівна; Балабанова, Галина Петровна; Balabanova, Galyna
    Авіаційна галузь України, до складу якої входять авіапідприємства, аеропорти та авіакомпанії, володіє значним потенціалом у розвитку економіки України. Це пов’язано з досягнутим рівнем технологій літакобудування (за цим показником Україна входить у першу десятку країн світу), а також можливостями галузі впроваджувати новітні технології та реалізовувати інноваційні рішення. Не менш важливою є також роль авіаційної галузі як складової глобальної транспортної мережі, куди входять авіаперевезення пасажирів та вантажів, надання різноманітних послуг для інших галузей господарства. Галузь також є надзвичайно важливою і в плані забезпечення безпеки і оборони країни, що в реаліях нашого часу виводить її в число пріоритетних.
  • Item
    Міжнародне співробітництво України в авіаційній сфері
    (Національний авіаційний університет, 2021) Набок, Інна Іванівна; Набок, Инна Ивановна; Nabok, Inna
    Україна є швидко зростаючим авіаційним ринком з вигідним географічним положенням і має потужний потенціал, щорічно кордон якої перетинає 6 мільйонів іноземних туристів. В даний час країна пов'язана з багатьма двосторонніми угодами про співпрацю і стоїть перед вибором подальшого напрямку свого розвитку: євроатлантичний або СНД.
  • Item
    Сучасні тенденції на ринку злиття і поглинання в Україні як основний індикатор інвестиційних можливостей
    (Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна Академія управління персоналом», 2021) Набок, Інна Іванівна; Nabok, Inna
    В українській практиці злиттів і поглинання можна виділити низку специфічних рис, що відрізняють її від світової, таких як превалювання спекулятивних мотивів угод М&А; відсутність транспарентності і доступності інформації при проведені угод; корумпованість органів державної влади та їх велика роль у результаті угоди М&А; висока частка в числі акціонерів інсайдерів; прогалини українського законодавства стосовно аспектів злиття та поглинання компаній, а також слабкий захист прав інвесторів; неоднозначність трактувань у законодавстві понять злиття та поглинання; використання офшорних механізмів щодо угод M&А; відсутність ділової культури та етики.
  • Item
    Зміни світової структури поcлуг відповідно до методики МВФ
    (Національний авіаційний університет, 2016) Побоченко, Леся Миколаївна; Pobochenko, Lesya
    Диверсифікація сфери послуг відбувається у декількох напрямках: виникнення абсолютно нових видів послуг, таких, як комп'ютерні, інформаційні мережі, електронна торгівля, логістика, глобальні транспортні системи. Також, активне відокремлення і виділення в самостійні галузі цілого ряду видів послуг, які раніше носили внутрішньофірмовий допоміжний характер. Це стосується реклами, аудиту, маркетингових, бухгалтерських, юридичних та багатьох інших видів послуг, які стали самостійними сферами бізнесу. А також, утворення великих інтегрованих компаній, які поставляють споживачеві «пакет» послуг, що дає можливість використати одного постачальника, не обтяжуючи себе веденням справ з постачальниками інших конкретних допоміжних послуг
  • Item
    Інвестиційний клімат як фактор економічного зростання України
    (Харківський національний автомобільно - дорожній університет, 2016) Побоченко, Леся Миколаївна; Pobochenko, Lesya
    В умовах сьогодення економічний розвиток будь-якої країни тісно пов’язаний з підвищенням її інвестиційної привабливості для іноземних інвесторів. Важливим чинником залучення міжнародних інвестицій є імідж країни на міжнародній арені, її позиція у провідних рейтингових ранжуваннях, досвід інших інвесторів ведення діяльності у країні тощо.
  • Item
    Features of aviation industry of Ukraine and international cooperation at the present stage
    (Національний авіаційний університет, 2019) Набок, Інна Іванівна; Nabok, Inna
    The main trends of development of the market of aviation services in Ukraine has been analyzed. There are a number of key issues that hinder the development of the domestic aviation industry. The ways of improvement of the Ukrainian aviation industry on the basis of international cooperation are determined.
  • Item
    Інвестування: сучасні світові тенденції
    (Національний авіаційний університет, 2020-04) Ричка, Марина Анатоліївна
    Характерною особливістю сучасного міжнародного руху капіталу є нестабільна тенденція зміни обсягів прямих іноземних інвестицій у світі, нерівномірний розподіл та високий ступінь географічної концентрації. Лідерами за обсягом притоку іноземних інвестицій постійно виступають розвинені країни, проте в 2018 році ця тенденція змінилась на користь країн, що розвиваються, на яких припадає 54% загального обсягу ПІІ у світі.
  • Item
    Тone of voice у соціальних мережах міжнародних компаній
    (Scientific Publishing Center “Sci-conf.com.ua”, 2020-04) Ричка, Марина Анатоліївна; Загородня, Катерина Сергіївна
    У статті розглядається вплив тональності спілкування у соцмережах з цільовою аудиторією компанії, описані проблема вибору правильної тональності комунікацій (tone of voice) бренду зі споживачем, а також подається алгоритм формування tone of voice бренду як частини комунікаційної стратегії компанії.
  • Item
    Проблема бідності в сучасній світовій економіці
    (Національний авіаційний університет, 2019) Набок, Інна Іванівна
    У 2018 році людей, які живуть за межею бідності нараховують 615 млн. чоловік, майже 1 млрд. людей не має доступу до питної води. Тому боротьба з бідністю – це глобальне завдання, перед якою стоїть більшість держав планети. Реалізація цього завдання можлива на принципах добросусідства, широкої участі країн у міжнародному поділі праці, використання конкурентних переваг.
  • Item
    Світовий досвід і українська практика державного втручання в ціноутворення
    (Національний авіаційний університет, 2018) Набок, Інна Іванівна
    Глобальними цілями впливу держави на ціни є: стимулювання структурної перебудови і модернізація національної економіки, оптимізація темпів і пропорцій економічного розвитку, зростання конкурентоспроможності на світовому ринку, боротьба з інфляцією, згладжування соціальної напруженості. В кінцевому рахунку, контроль в ціноутворенні сприяєдосягненню генерального курсу державного регулювання оптимізації економічного розвитку і стабілізації соціальної системи.Особливостіпрактики державного регулювання цін зарубіжних країн допомагає пояснити йогозакономірності і тенденції, а також застосовувати отримані знання при формуванні цінового механізму в Україні. В історичному плані державне регулювання цін починалося з спостереження за цінами з боку урядових органів. В даний час цей метод є тією основою, на якій базуються всі державні акції в цій сфері.Аналіз досвіду зарубіжних країн свідчить про те, що у всіх економічно розвинених країнах в тому чи іншому вигляді національні системи ціноутворення (саме як системи) спираються на регулюючу роль держави. Ця роль не зводиться тільки до вироблення спільної стратегії в питаннях ціноутворення, прийняття законодавчих актів, що регламентують порядок і методологію формування цін, але передбачає пряме або непряме регулювання цін, а також контроль за ними в тих випадках, коли це необхідно.І все це робиться при дотриманні основного принципу вільного встановлення цін в умовах ринкового господарства.
  • Item
    Міжнародний досвід консолідації банків
    (Національний авіаційний університет, 2017) Набок, Інна Іванівна
    Події сучасності, пов'язані з кризами, що мають глобальний характер, лише посилили інтерес до теми економічної інтеграції. При цьому інтеграційні зв'язки в банківській сфері, що забезпечують кризам високу швидкість і розширення ареалу, до сих пір недостатньо вивчені. Необхідність процесів консолідації та інтеграції обумовлена підвищенням конкурентоспроможності бізнесу, реалізацією синергетичного ефекту, економією на масштабі і збільшенням обсягу послуг у нової банківської структури. Однак механізми регулювання банківської діяльності, що використовуються, постійно коригуються під впливом міжнародної практики, тенденцій глобалізації економіки, змін економічного середовища.
  • Item
    Інститут аукціону у системі фінансів
    (2018) Біла, Світлана Олексіївна