Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/9514
Title: Традиції та інновації в науковому дискурсі
Other Titles: Традиции и инновации в научном дискурсе
Authors: Ягодзинский, Сергей Николаевич
Keywords: традиция
инновация
научный дискурс
методология науки
философия науки
рациональность
стиль научного мышления
научная рациональность
Issue Date: 2003
Publisher: ЦГО НАН України
Citation: Ягодзінський С.М. Традиції та інновації в науковому дискурсі // Totallogy-XXI (десятий випуск). Постнекласичні дослідження. Київ: ЦГО НАН України, 2003. – 342 с. с. 150-163
Abstract: Розгляд традицій та інновацій в науковому дискурсі та методології наукового пізнання показує наявність нерозривного зв’язку між новим та існуючим знанням. Натомість інноваційним вбачається математичний апарат, що забезпечує поширення змісту та наслідків класичних теорій на з’ясування суті явищ мікросвіту та хаотичних процесів. Особливу роль в цьому, у подальшому має відіграти математичне та інформаційне моделювання суб’єктно-об’єктних відносин. Що стосується взаємного впливу та кореляції традиційного й нового, то слід зазначити їх діалектичне протистояння, що виражається з одного боку в закладених у традицію потенцій, що реалізуються у відповідності з рівнем розвитку суспільної свідомості та забезпечують соціокультурне оточення науки. З іншого боку, сукупність інновацій всиляє впевненість в істинності традиційного, пропускаючи через себе гіпотези, факти, думки, що можуть бути хибними. При цьому зважаючи на реляційність інноваційного, хибність нової теорії може розглядатися поміж жорстких рамок класичної теорії, що, в деяких випадках призводить до появи альтернативної позиції в межах наукового дискурсу.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/9514
Appears in Collections:Наукові роботи НПП, докторантів та аспірантів кафедри філософіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.