Please use this identifier to cite or link to this item: http://er.nau.edu.ua:8080/handle/NAU/31103
Title: СТРАТЕГІЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ В ПОЛІТИЧНІЙ ТРАДИЦІЇ США
Other Titles: STRATEGIC PROGNOSTICATION IN THE USA POLITICAL TRADITION
Authors: Ржевська, Ніна Федорівна
Keywords: прогнозування, стратегічне прогнозування, політичне прогнозування, політичний аналіз, «мозкові центри», аналітичні центри, системний принцип.
Issue Date: 2015
Publisher: Social and Human Sciences
Citation: Rzhevska, Nina Strategic prognostication in the USA political tradition // Social and Human Sciences. – 2015. – V. 01 (05). – P.75-81. –[Електронне наукове видання]. – Режим доступу: http://spsciences.io.ua/s1228244/rzhevska_nina_2015._strategic_prognostication_in_the_usa_political_tradition._social_and_human_sciences._polish-ukrainian_scientific_journal_01_05_pp._75-81
Abstract: Стаття присвячена розкриттю особливостей використання системного принципу в стратегічному прогнозуванні. Питання аналізується з теоретичного та прикладного боку. Зроблено короткий аналіз використання системного підходу у прогнозуванні в американській моделі політичного аналізу. Найбільш складним видом прогнозування є політичне, яке стосується процесів і подій у політичній сфері. Стратегічне прогнозування ґрунтується на вмінні моделювати ситуацію, здатність аналізувати тенденції розвитку і на цьому тлі виявляти необхідність змін. Його складовою є політичний аналіз – концентроване зусилля, спрямоване на дослідження і виявлення ключових властивостей саме альтернативних версій політичного курсу. Зміст системності прогнозування в американській школі політичного аналізу передбачає використання взаємозв’язків у середині сукупності, а також напрямки зв’язків між об’єктом прогнозування і прогнозним фоном, тобто середовищем. Системний аналіз вимагає побудови прогнозу на основі системи засобів і моделей, що можливо здійснити за допомогою комп’ютерних технологій. Саме цей принцип є основоположним у роботі аналітичних центрів США, які беруть участь у вирішенні завдання корегування політичної реальності через повний цикл аналітичного виробництва: від аналізу проблеми до реалізації рішень у системі управління.
URI: http://er.nau.edu.ua:8080/handle/NAU/31103
Appears in Collections:Наукові статті викладачів кафедри міжнародної інформації

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
pol-ukr zb.doc62 kBMicrosoft WordView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.