Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/57688
Название: Відтворення комічного ефекту в українському перекладі: мультимодальний аспект (на матеріалі радіошоу «Cabin Pressure»)
Авторы: Батура, Христина Вікторівна
Ключевые слова: дипломна робота
комічний ефект
мультимодальність
мультимодальний текст
перекладацькі трансформації
стилістичні засоби
Дата публикации: ноя-2022
Издательство: Національний авіаційний університет
Библиографическое описание: Батура Х.В. Відтворення комічного ефекту в українському перекладі: мультимодальний аспект (на матеріалі радіошоу «Cabin Pressure»). – Дипломна робота на здобуття ступеня магістра спеціальності "Філологія", ОПП "Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська". – К.: НАУ. – 100 с.
Краткий осмотр (реферат): Протягом тисячоліть гумор відіграє невід'ємну роль у житті людини. Здатність знаходити комічне у трагічних ситуаціях дозволяє нам зменшити напругу, пов'язану з ними. Люди завжди прагнули продемонструвати своє почуття гумору, знаходячи нестандартні для свого часу способи: вистави на сценах, розповіді історій, написання книг. Існує думка, що поняття комічного є синонімом гумору, однак це не так. Гумор – це один із видів комічного. Таке поняття як «гумор» неоднозначне. У широкому значенні він визначається як насмішкувато-іронічне ставлення до окремих явищ життя і до світу в цілому, у вузькому значенні він є методом самовираження творчої особистості, на основі якого створюються твори комічних жанрів. З погляду лінгвістики, гумор вважається соціальним інструментом, що дозволяє ефективно знімати психологічне напруження та покращувати взаємини між людьми. Комічне та гумор вважаються універсальною категорією, яка отримала своє вираження у багатьох аспектах сучасного життя. В наш час теле та радіокомунікації відкрили нові горизонти для розвитку гумору і тепер неможливо уявити день без жодної гумористичної передачі по телебаченню чи радіо. Засоби створення комічного мають узагальнений характер. Вони можуть бути прив'язані певним образам персонажів, їх характером і поведінкою, ситуацією в якій вони знаходяться, або навколишнім оточенням. До мовних засобів творення комічності в гумористичних радіошоу можна віднести різноманітні засоби виразності на усіх мовних рівнях.
Описание: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету" . Керівник проекту: доцент, к. філол. н., Полякова Оксана Вікторівна
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/57688
Располагается в коллекциях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри англійської філології і перекладу

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Батура.pdf1.54 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.