Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51874
Title: Система тестування вмісту веб-сайтів.
Authors: Мороз, Богдан Петрович
Keywords: дипломна робота
веб-сторінка
TestCafe
тестування наповненості
програмні модулі тестування
автоматичне тестування
GUI
якість
Java
Issue Date: 27-Jun-2021
Publisher: Національний авіаційнй унівкрситет
Citation: Мороз Б.П. Система тестування вмісту веб-сайтів. Дипломна робота на здобуття ступеня бакалавра спеціальності “Комп’ютерні науки”, “Інформаційні управляючі системи та технології”. Національний авіаційний університет.- Київ, 2021. – 66 с.
Abstract: Веб-сторінки відіграють велику роль у нашому повсякденному житті. У розробці веб-сторінок використовуються різноманітні технології та підходи, які невпинно розвиваються та проходять апгрейд. Проте не завжди те що сучасніше є простішим і зрозумілішим. Чим складніша сторінка, тим легше допустити в ній помилку, яка вплине на базовий функціонал чи наповненість контекстом. Це у свою чергу негативно відобразиться на якості продукту та задоволеності ним користувачами. Тож, потрібно мати систему, яка проконтролює базовий функціонал та наповненість контекстом сайту та здійме тривогу у разі проблем. В тому випадку, якщо сторінка має вразливості на базовому рівні, то це дозволяє зловмисникам і підриває безпеку даних користувачів чи власника. Також використовуючи ці вразливості зловмисник може проникнути у внутрішню мережу компанії. Щодня у веб-сторінках знаходять масу різноманітних проблем на базовому рівні і ці помилки та їх виправлення коштують компанії-власнику шалених грошей. Щоб цьому запобігти потрібно створювати системи тестування, що і є загальноприйнятою практикою, та постійно їх модернізувати. В майбутньому це збереже значні кошти та репутацію компанії власника. Також гарним тоном рахується поєднання ручного тестування та автоматизованих систем. Ця комбінація дасть найбільшу ймовірність знайти помилку та виправити її потративши найменші кошти. Хоча на ринку існує безліч інструментів для тестування веб-сторінок, завдяки яким можна проводити тестування різноманітних вразливостей, але не існує єдиного цілісного програмного рішення для комплексного тестування наповненості9 контентом веб-сторінок та їх базового функціоналу. Створений програмний модуль вирішує це питання. У першому розділі проведено аналіз структури та базового функціонування вебсторінок. Для повного розуміння як повинен функціонувати програмний модуль тестування, необхідно вивчити область та випадки, де буде застосовуватись даний програмний продукт. Також необхідно розуміти, що саме буде тестуватись, для цього був проведений аналіз існуючих проблем з наповненістю контентом вебсторінок та їх базового функціоналу. Для створення нового, більш ефективного та оптимального рішення було проаналізовано ринок існуючих програмних рішень, щоб зрозуміти недоліки наявних систем тестування. У другому розділі здійснено проектування та розробка програмного модуля тестування наповненості контентом веб-сторінок та їх базового функціоналу. Програмне рішення розроблене на базі багаторівневої архітектури і являє собою інфраструктуру програмних рішень створених на мові програмування Java з використанням сучасних бібліотек та компонентів для комплексного тестування веб-додатків. У третьому розділі було здійснено опис використання самого програмного продукту та наведено графічні ілюстрації використання усіх його модулів. Також було сформовано інструкцію вирішення найпоширеніших проблем, які можуть виникати під час експлуатації.
Description: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету". Керівник проекту: доцент, кандидидат технічних наук, Колісник Олена Василівна.
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51874
Appears in Collections:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри комп’ютерних інформаційних технологій

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
ФККПІ_2021_122_Мороз_Б_П.pdfДипломна робота бакалавра2.87 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.