Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51444
Title: Злиття та поглинання в сучасних умовах транснаціоналізації світової економіки
Authors: Сікорська, Ірина Валеріївна
Keywords: дипломна робота
злиття та поглинання
транснаціоналізація
ТНК
глобалізація
мегазлиття
Issue Date: Jun-2021
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Сікорська І.В. Злиття та поглинання в сучасних умовах транснаціоналізації світової економіки. - Національний авіаціний університет. - Київ, 2021. - 116 с.
Abstract: Сучасний етап розвитку світової економіки характеризується значним впливом процесів глобалізації та транснаціоналізації. Ці процеси вже стали невід’ємною частиною економічного розвитку та стимулюють компанії до різних інтеграційних процесів з метою полегшеного обміну технологіями, ноу-хау, досвідом та талантами, а також нарощення власного впливу на ринку та підвищення конкурентоспроможності. Саме тому, злиття та поглинання є актуальним питанням для дослідження, адже це один з найефективніших інструментів для інтеграції компаній. Механізми злиття та поглинання є також важливими для компаній, які прагнуть нарощення власного капіталу та розширення географії впливу, найчастіше це основні цілі, які ставлять перед собою ТНК. Актуальність даного дослідження також обумовлена дією наступних чинників.В умовах глобалізації все частіше трапляється, що ТНК при вирішенні розширення свого підприємства починають шукати компанії, які менші за розміром, але доволі перспективні та зможуть принести компанії користь. Саме за допомогою інструментарію злиття та поглинання, великі ТНК отримують доступ до нових технологій, продуктів, досвіду та ресурсів. Так як кожна компанія переслідує власну ціль при укладанні угоди, відповідно до цього формуються різні стратегії її укладання, згідно з якою компанія чітко вирішує наскільки це їй вигідно та чи входить це в основні цілі розвитку компанії. Спостерігаючи за історичним розвитком ринку злиття та поглинання, варто відзначити, що процеси злиття та поглинання є циклічними, саме тому так важливо розуміти динаміку їх здійснень та визначити особливості, щоб простежити певні закономірності в циклах світової економіки в загальному.
Description: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету" . Керівник проекту: доцент, к.е.н. Панікар Герман Юрійович
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51444
Appears in Collections:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри міжнародних економічних відносин і бізнесу

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
диплом Сікорська.pdfПояснювальна записка1.31 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.