Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50681
Название: Формування інформаційної культури майбутніх спеціалістів – пріоритетне завдання сучасної освітньої діяльності науково-технічної бібліотеки національного авіаційного університету
Авторы: Іванкевич, Олексій Віктолрович
Мазур, Віра Іванівна
Сураєв, Вадим Федорович
Ключевые слова: бібліотечні системи
інформаційні ресурси
системи пошуку
інформаційна культура
інтеграції
Дата публикации: 2021
Издательство: Національний авіаційний університет
Библиографическое описание: Іванкевич О.В., Мазур В.І., Сураєв В.Ф. Формування інформаційної культури майбутніх спеціалістів – пріоритетне завдання сучасної освітньої діяльності науково-технічної бібліотеки національного авіаційного університету // Комп’ютерні системи та мережні технології : ХІІІ Міжнар. науково-практ. конф. - Національний авіаційний університет. – Київ, 2021. – С. 44–45.
Краткий осмотр (реферат): Розвиток інформаційних технологій на сьогодні набув широкого поширення майже в усіх галузях науки та техніки. Не є винятком і бібліотечні системи. Зростання різноманітних інформаційних ресурсів збільшило обсяг і рівень складності пошуку, збору, обробки та аналізу інформації, отже пошук і замовлення літератури стають все складнішими операціями як для читача, так і для бібліографа. На допомогу бібліотекам приходять електронні системи пошуку документів, системи електронних замовлень, віртуальні бібліографічні довідки та інші системи. Розробка нових засобів створення швидких і оптимальних бібліотечних інформаційно-пошукових систем з високою доступністю даних, з одного боку, ще більше спростить пошук інформації, а з іншого, ще звузить коло читачів, що можуть користуватися такими системами. Тому на сучасному етапі розвитку є необхідність розвитку навиків та умінь звертання до інформації–інформаційна культура. Без формування інформаційної культури студентів, без надання студентам знань про можливості нових інтегрованих інформаційно-пошукових систем, без висвітлення переваг, що дають такі системи не буде досягнуто ні значної економії часу для користувачів, ні взагалі користі від придбання та використання таких систем. Приклад взаємодії інформаційних модулів інформаційно- пошукової системи НТБ НАУ наведено на рис. Сучасні читачі вимагають від електронного каталогу не звичайного пошуку за автором/назвою/темою документів, а інтеграції всіх доступних БД та електронних ресурсів бібліотеки в єдиному універсальному інтерфейсі.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50681
Располагается в коллекциях:Міжнародна науково-практична конференція «Комп’ютерні системи та мережні технології» (CSNT-2021)

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Іванкевич О.В., Мазур В.І., Сураєв В.Ф..pdf178.89 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.