Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/46965
Title: Особливості технології бетонування трубобетонних елементів
Authors: Плис, Володимир Васильович
Keywords: дипломна робота
будівництво
трубобетонні конструкції
бетон
зовнішнє армування
дефекти бетону
Issue Date: Dec-2020
Publisher: Національний авіаційний університет
Abstract: Сьогодні в практиці будівництва широкого розповсюдження отримали трубобетонні конструкції, що представляють собою сталеву (або з іншого матеріалу) трубу, заповнену бетоном. У таких конструктивних елементах труба-оболонка відіграє роль зовнішнього армування (поздовжнього і поперечного) і одночасно є незнімною опалубкою, що суттєво підвищує міцність та надійність стиснутих елементів, швидкість і технологічність їх монтажу. Якість бетону в трубобетонних елементах залежить від технології їх виготовлення, адже внаслідок наявності ускладнених умов бетонування (укладання бетонної суміші у замкнений простір труби-оболонки) при подекуди доволі низькій культурі виробництва великих партій бетону, виникають ризики утворення дефектів бетонного осердя (розшарування, порожнин, пор, тріщин, мінливості міцності бетону по висоті елемента та інше). Також наявність зовнішнього армування (труби-оболонки, що одночасно виконує функції незнімної опалубки) ускладнює процес контролю міцності бетону під час виготовлення та експлуатації трубобетонних конструкцій. Виявлення та врахування закономірностей утворення неоднорідної міцності бетону осердя таких елементів по висоті потребує особливої уваги при оцінюванні міцності та забезпеченні проектного рівня надійності трубобетонних конструкцій. В роботі проведено огляд експериментально-теоретичних досліджень з розрахунку міцності бетонного осердя стиснутих трубобетонних елементів з врахуванням впливу технології бетонування. Досліджено причини утворення дефектів бетону осердя та його можливої неоднорідності по ділянках конструктивних елементів . Дослідження міцності трубобетонних елементів в залежності від впливу технології бетонування є актуальною задачею.
Description: Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозитарії НАУ". Науковий керівник: Скребнєва Світлана Миколаївна, к.т.н., доцент
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/46965
Appears in Collections:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри комп'ютерних технологій будівництва (архів)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Плис .pdf1.16 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.