Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44094
Title: Русифікація - суржик - вульгаризація в комунікативному дискурсі українського полікультурного простору
Authors: Поповський, Анатолій Михайлович
Keywords: русифікація
суржик
комунікативний дискурс
полікультурний простір
українська мова
українці
Issue Date: Mar-2018
Publisher: Талком, Київ
Citation: Поповський А.М. Русифікація - суржик - вульгаризація в комунікативному дискурсі українського полікультурного простору // Національна ідентичність в мові і культурі: зб. наук. праць / за заг.ред. А.Г. Гудманяна, О.Г. Шостак. – К.: Талком, 2018. – С.231-238
Abstract: Питання русифікації іншомовних народів Російської імперії слід розглядати в зв’язку з розширенням її територіальних меж шляхом завоюванням чужих земель Московією від часу виникнення й до нинішніх днів. Відтоді ретельно культивується примус «російського громадянства», як це спостерігаємо нині в окупованому Криму і Донбасі. Відтоді ідеологи Москви на всіх етапах історичного розвитку імперії (царської і комуністичної Росії) вели послідовну роботу щодо заборони мови, культурних традицій, нищення історичних пам’яток українського народу. Жодна мова в світовій історії не зазнала таких нищівних утисків від сусідів «братьевсловян», як українська. Як свідчить академік АН ВШ України Ніна Вірченко на сьогодні виявлено всього офіційних і неофіційних документів про заборону української мови з 1626 – 2001 рр. – 114.
Description: Література 1.Бондаренко Станіслав. Коли буде вулиця Марченка / Станіслав Бондаренко. - Літературна Україна, 2008, 30 жовтня. 2.Вірченко Ніна. Документи про заборону української мови / Ніна Вірченко. - http://h.ua/story/41654/#ixzz45m5TDEZC. 3.Жибак Григорій. Прикре фіаско в Англії / Григорій Жибак. - Шлях перемоги, № 18, 2017, 3 травня. 4.Явір Валентина. Мова і нація: методичні рекомендації із спецкурсу для студентів-філологів / Валентина Явір. – Кривий Ріг, 1995. – 54 с.
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/44094
ISBN: 978-617-7397-78-5
Appears in Collections:Національна ідентичність в мові і культурі. ХІ Міжнародна конференція

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Popovskiy.pdf205.06 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.