Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43019
Назва: Ефекти асиметрії в американо-мексиканських відносинах
Інші назви: Effects of asymmetry in Amerikan-Mexican relations
Автори: Дерев’янко, Ігор Петрович
Ключові слова: США
Мексика
американсько-мексиканські відносини
асиметрія
взаємозалежність
потенціал
Дата публікації: 2019
Видавництво: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет"
Бібліографічний опис: Дерев’янко І. П. Ефекти асиметрії в американо-мексиканських відносинах / І. П. Дерев’янко // Вісник КНУ Міжнародні відносини. – К., 2019. – Вип. 50. – С. 43–48.
Короткий огляд (реферат): У статті проаналізовано характер та особливості асиметрії американсько-мексиканських відносин. Розкрито поняття асиметрії в міжнародних відносинах, яку можна трактувати як відсутність рівнозначності, тотожності між суб’єктами, які володіють різними потенціалами, впливом на світові політичні процеси. З’ясовано, що двосторонні асиметричні американсько-мексиканські відносини – це відображення реальних відмінностей в об’єктивно існуючій реальності. Визначено співвідношення компонентів могутності США і Мексики та ефекти їх асиметричної взаємодії. Про асиметричний характер відносин між країнами показово свідчить велетенська перевага США над Мексикою практично за всіма параметрами. Доведено, що відносини між США і Мексикою, попри різні зовнішньополітичні та економічні потенціали, характеризуються високим рівнем взаємозалежності, який був утворений в результаті історичних точок дотику. Встановлено, що обидві держави неоднаково залежать одна від одної. Існуюча асиметрична взаємозалежність створює для США – менш залежного актора спокусу встановлювати сприятливі для себе економічні умови і отримувати політичні поступки від більш залежної держави – Мексики. На фоні асиметрії сторони дотримуються відносно одна одної діаметрально протилежних поглядів. Якщо політичні лідери США розглядають Мексику як несуттєву для інтересів США і концентрують увагу на інших пріоритетах, то офіційний Мехіко зосереджується на Сполучених Штатах як на своїй найбільш важливій зовнішньополітичній проблемі.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43019
Розташовується у зібраннях:Наукові статті викладачів кафедри міжнародних відносин, інформації та регіональних студій

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Деревянко І.П. Асиметрія Американсько-Мексиканських відносин.doc126.5 kBMicrosoft WordПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.